محققان می گویند؛

داروی نقرس به مقابله با نارسایی قلبی کمک می نماید

داروی نقرس به مقابله با نارسایی قلبی کمک می نماید

به گزارش اعصاب سنج به قول محققان، فواید ضد التهابی یک داروی رایج نقرس امکان دارد به نجات جان بیماران نارسایی قلبی کمک نماید.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، به قول محققان این مطالعه، داروی رایج نقرس معروف به «کلشی سین»، همینطور می تواند خطر حمله قلبی و سکته مغزی را در بیمارانی که شریان هایشان با کلسترول مسدود شده است، کم کند.
دکتر «کنت بیلچیک»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ویرجینیا، اظهار داشت: «سیگنال سودمندی کلشی سین در این بیماران بسیار چشم گیر بود، و من انتظار دارم که این یافته ها تاثیر کاملاً قابل توجهی بر مراقبت بالینی در نارسایی قلبی و تحقیقات آینده برای بیماران مبتلا به این بیماری داشته باشد.»
برای این مطالعه، محققان سوابق بیشتر از ۱۰۰۰ بیمار بستری شده در مرکز پزشکی دانشگاه را بین مارس ۲۰۱۱ تا فوریه ۲۰۲۰ به خاطر تشدید نارسایی قلبی، که زمانی رخ می دهد که قلب نتواند خون کافی را در بدن پمپاژ کند، تجزیه و تحلیل کرد.
نرخ زنده ماندن برای کسانی که کلشی سین به خاطر عود نقرس دریافت کرده بودند، تقریباً ۹۸ درصد بود، در حالیکه برای کسانی که کلشی سین دریافت نکرده بودند، کمتر از ۹۴ درصد بود.
بسیاری از بیماران مبتلا به نارسایی قلبی هم مبتلا به نقرس هستند؛ نقرس نوعی آرتریت است که به علت تجمع کریستال های اسید اوریک در مفاصل ایجاد می شود.
درمان های رایج برای نقرس شامل کلشی سین، استروئیدها و داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) مانند آسپرین و ایبوپروفن است. با این وجود، استروئیدها و NSAID ها معمولا به بیماران نارسایی قلبی داده نمی شوند چونکه می توانند علایم نارسایی قلبی را بدتر کنند.
به گفته محققان، کلشی سین امکان دارد با کاهش التهاب در قلب و عروق خونی، برای بیماران نارسایی قلبی مفید باشد.
بیلچیک اظهار داشت: «این نتایج اهمیت مکانیسم های التهابی جدید در نارسایی قلبی را برجسته می کند.»
به گفته محققان، کلشی سین دارویی با خواص ضد التهابی است که به صورت بالقوه می تواند التهاب شدیدی را در بیمارانی که با نارسایی قلبی در بیمارستان بستری می شوند، کم کند.


منبع:

1401/03/04
11:35:32
5.0 / 5
180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج