بررسی عملكرد وزارت بهداشت در اجرای طرح دارویاری

احمدی: شاهد کمبود دارو و قاچاق آن هستیم

احمدی: شاهد کمبود دارو و قاچاق آن هستیم

به گزارش اعصاب سنج نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شاهد کمبود دارو و قاچاق آن هستیم؛ دارو در داروخانه نیست و بعد در بازار آزاد با قیمت گزاف به فروش می رسد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، محمدرضا احمدی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس و در جریان بررسی گزارش کمیسیون بهداشت درباره عملکرد وزارت بهداشت و درمان در اجرای طرح دارویار با انتقاد از کمبود دارو در داروخانه ها، اظهار داشت: حالا شاهد قاچاق داروها هستیم. مردم در رفتن به داروخانه ها با نبود دارو مواجه می شوند حال این که همان داروها در بازار با قیمت گزافی خرید و فروش می شود؛ این یعنی این که دارو هست اما دست هایی پشت پرده وجود دارد.
وی با بیان لینکه قیمت سرسام آور داروها و تجهیزات پزشکی مردم را اذیت می کند، اضافه کرد: بیمار در بیمارستان های دولتی با بیمه پذیرش می شود اما مردم را مجبور به خرید تجهیزات پزشکی از بازار آزاد آن هم با قیمت گزاف می کنند.
این نماینده مجلس تصریح کرد: اجرای طرح دارویاری در صورتی خوب است که بتواند مانع از کمبود قاچاق دارو و ساماندهی قیمت ها شود اما این گونه نیست؛ یکی از نمونه ها معطل شدن مردم در رفتن به داروخانه ها با قطع شدن اینترنت است. وزارت بهداشت باید در این حوزه تدبیری بیندیشد.
احمدی در انتها اظهار داشت: چه راهکاری برای پشتیبانی از بیشتر از ۷ میلیون نفر فاقد بیمه وجود دارد؟ ما در بیمه سلامت موفق نبودیم پس باید طرح دارویاری بگونه ای اجرا شود که مردم صدمه نبینند.
منبع:

1401/05/11
11:55:05
5.0 / 5
190
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج