189 بیمار مبتلا به کرونا در فارس بستری هستند

189 بیمار مبتلا به کرونا در فارس بستری هستند

اعصاب سنج: طی 24 ساعت گذشته 25 بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند و تعداد کل بستری شدگان هم اکنون به 189 مبتلا به کرونا رسیده است.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، از شروع شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۵۴ هزار و ۳۸۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در لابراتوار های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۱ هزار و ۷۱۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست های انجام شده از شروع شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۲۶ هزار و ۴۷۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۷۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همین طور از شروع شروع طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تا حالا ۴۲۷ هزار و ۹۱۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۶۴۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۲۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، اکنون ۱۸۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۱ بیمار به سبب وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوتی ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از شروع شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۶۶ است.
همچنین از شروع شیوع این بیماری تا حالا ۶۵۳ هزار و ۵۰۴ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دز، به هشت میلیون و ۲۸۴ هزار و بیست دز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۶۵۲ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۱ هزار و ۶۴۲ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۳۰۰ دوز نوبت سوم و ۱۳۲ هزار و ۴۲۶ دوز یادآور واکسن بوده است.


منبع:

1401/09/01
22:04:04
5.0 / 5
243
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج