جدید ترین آمار مبتلایان و فوت شدگان کرونا در جهان

جدید ترین آمار مبتلایان و فوت شدگان کرونا در جهان

به گزارش اعصاب سنج، بنابر جدید ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تابحال به ۶۴۶ میلیون و ۱۹۴ هزار و ۲۲۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۳۶ هزار و ۳۶۴ بیمار کووید- ۱۹ هم تایید شده است.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، بر مبنای تازه ترین داده ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۸ هزار و ۴۶۱ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.
همچنین برپایه جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیشتر از ۱۰۰.۴ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
در اروپا هم الان فرانسه با ثبت بیشتر از ۳۷.۶ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار مبتلا شدن در میان کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، الان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان۱ایالات متحده۱۰۰، ۴۶۵، ۰۸۷۱، ۱۰۴، ۷۵۵۲هند۴۴، ۶۷۲، ۸۲۷۵۳۰، ۶۱۴۳فرانسه۳۷، ۶۷۷، ۲۹۹۱۵۸، ۶۳۹۴آلمان۳۶، ۳۷۳، ۱۶۴۱۵۷، ۴۹۵۵برزیل۳۵، ۲۱۲، ۰۳۵۶۸۹، ۵۶۰۶کره جنوبی۲۶، ۹۵۹، ۸۴۳۳۰، ۴۱۳۷ژاپن۲۴، ۴۷۰، ۵۵۷۴۹، ۱۷۸۸ایتالیا۲۴، ۲۶۰، ۶۶۰۱۸۱، ۰۹۸۹انگلیس۲۴، ۰۰۰، ۱۰۱۱۹۶، ۸۲۱۱۰روسیه۲۱، ۵۷۴، ۷۶۴۳۹۱، ۸۴۰همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۵۸۹ مورد مبتلا شدن و ۱۴۴ هزار و ۶۳۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.
منبع:

1401/09/07
14:10:02
5.0 / 5
271
تگهای خبر: بیمار , بیماری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج