در گفت وگو با اعصاب سنج اعلام شد

نانو آب- ویتامین ها جایگزین داروهای مكمل می شوند

نانو آب- ویتامین ها جایگزین داروهای مكمل می شوند

به گزارش اعصاب سنج محققان یكی از شركت های دانش بنیان موفق به تولید آب حاوی ویتامین و امگاها شدند و می توان به جای مصرف قرص های ویتامین و مكمل ها، با مصرف آن ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین كرد.


میثم عراقی از محققان این طرح در گفتگو با ایسنا با اشاره به تولید آب ویتامین اظهار داشت: بعضی از ویتامین ها در داخل چربی و بعضی از آنها در آب حل می شوند، پروتئین هایی كه در داخل چربی حل می شوند، كمتر به بدن می رسند؛ ازاین رو خیلی از افراد با كمبود ویتامین هایی چون D و E مواجه هستند؛ چون كه این گروه از ویتامین ها كمتر به بدن می رسند.
وی افزود: بر این اساس ما با بهره مندی از فناوری جدیدی توانستیم همره با این ویتامین ها، امگا ۳، ۶ و ۹ را داخل آب به صورت نانو پایدار نماییم. این امر مصرف ویتامین ها را برای مصرف كننده راحت تر می كند.
عراقی با تاكید بر اینكه آب ویتامینه تولیدشده مزه خاصی ندارد و می توان به آن طعم اضافه كرد، تصریح كرد: آب ویتامینه تولیدشده فاقد مواد افزودنی است؛ ازاین رو اثرات آن برای بدن بیشتر است، بگونه ای كه با مقدار كم جذب بالایی دارد و می توان ویتامین های روزانه را دریافت كرد.
این محقق آب تولید شده را حاوی گروه ویتامین های C و B و الكترولیت ها دانست و خاطرنشان كرد: سایر مواد امولسیونی در داخل این محصول نانو است. زمانی كه روغن وارد آب می شود، تشكیل قطره می دهد و ما در این طرح سایز قطرات را به سایز نانو رساندیم. این امر پایداری روغن در آب را افزایش داد، ضمن آنكه مدت زمان بیشتری در آب دوام خواهد داشت.
عراقی، استفاده از فناوری پیشگیری از اكسید شدن و جذب راحت تر ویتامین ها را از دیگر مزایای بهره مندی از فناوری نانو در این محصول ذكر كرد.
این محقق، پایداری خواص این آب را ۶ ماه ذكر كرد و اظهار داشت: ما دو نوع مصرف بعنوان "مكمل" و "آب حاوی ویتامین برای اقشاری خاص" مانند ورزشكاران را برای آن پیشبینی كردیم. مقادیر ویتامین آن بر مبنای سفارش مشتری قابل تغییر خواهد بود.
عراقی از تجاری سازی این محصول در كره جنوبی اطلاع داد و خاطرنشان كرد: مقرر است این محصول تحت لیسانس در این كشور به تولید برسد. علاوه بر آن با كشورهای تركیه و چین مذاكراتی را برای تجاری سازی در دستور كار داریم.
وی با اشاره به اقدامات این شركت برای تولید این محصول در ایران، با تاكید بر اینكه خط تولید آن به راه افتاده است، اظهار نمود: برای این منظور در حال احذ مجوزهای آن برای تولید انبوه هستیم.1398/09/07
12:13:54
5.0 / 5
4470
تگهای خبر: پیشگیری , تولید , دارو , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج