سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی استان خبر داد

ابتلای ۲۳۰۰ كهگیلویه و بویراحمدی به بیماری آنفلوآنزا، مرگ ۴ نفر

ابتلای ۲۳۰۰ كهگیلویه و بویراحمدی به بیماری آنفلوآنزا، مرگ ۴ نفر

اعصاب سنج: ایسنا/كهگیلویه و بویراحمد سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی استان كهگیلویه و بویراحمد از ابتلای حدود 2300 نفر به بیماری آنفلوآنزا و مرگ 4 نفر در این استان آگاهی داد.«محمدمهدی بانشی» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اضافه كرد: وضعیت بیماران و بستری مبتلایان بیماری آنفلوآنزا در این استان نسبت به چند هفته قبل كمتر شده است.

وی با اشاره به اینكه امسال نسبت به سال های قبل افزایش پیدا كرد، اظهاركرد: دارو به اندازه كافی در استان وجود دارد و در اختیار بیمارستان ها و پزشكان عفونی در بیمارستان ها قرار داده می شود و در داروخانه ها عرضه نمی گردد تا طبق نظر پزشك تجویز و مصرف شوند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی استان كهگیلویه و بویراحمد اشاره كرد: در این استان حدود ۲۳۰۰ نفر مبتلا به شبه آنفلوانزا داشته ایم كه از این تعداد ۳۷۷ نفر در بیمارستان ها بستری شده اند.

بانشی با اشاره به اینكه از مجموع افراد بستری در بیمارستان ها، ۱۷۶ نفر زن و ۱۹۱ نفر مرد بودند، اشاره كرد: از ۷۰ نفر بستری نمونه برداری داشته ایم كه ۳۵ مورد مثبت بوده است.

وی افزود: ۴ نفر از مبتلایان به آنفلوآنزا در این استان بدلیل كهولت سن و بیماری های زمینه ای همچون چاقی، دیابت و ضعیف بودن ایمنی بدن فوت كردند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی استان كهگیلویه و بویراحمد به مردم استان و مبتلایان به آنفلوآنزا سفارش كرد؛ از دست دادن، روبوسی و حضور در جمع خود داری كنند، موقع عطسه با دستمال جلوی دهان خودرا بگیرند، دستمال استفاده شده خودرا در سطل سربسته بیندازند و دست های خودرا مرتب شستشو دهند.

بانشی با اشاره به اینكه مبتلایان به آنفلوآنزا در اماكن عمومی از ماسك استفاده كنند، بیان كرد: دانش آموزان و دانشجویان در صورتیكه به آنفلوآنزا مبتلا شدند در مدرسه و دانشگاه حاضر نشوند تا از مبتلا شدن سایر دانشجویان و دانش آموزان جلوگیری شود.

منبع:

1398/09/11
13:46:08
5.0 / 5
4317
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج