مطالعه جدید نشان می دهد؛

تأثیر یوگا در بهبود خواب و كاهش كمردرد

تأثیر یوگا در بهبود خواب و كاهش كمردرد

به گزارش اعصاب سنج محققان دریافتند یوگا باعث بهبود خواب و كاهش ریسك مبتلا شدن به كمردرد می شود.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، مطالعات محققان دانشگاه بوستون نشان داده است یوگا و فیزیكال تراپی، شیوه های موثری برای درمان اختلال خواب همراه با كمردرد است و در عین حال، احتیاج به مصرف دارو را می كاهد.
نتایج تحقیق نشان داد با گذشت ۵۲ هفته پس از ۱۲ هفته حضور در كلاس های یوگا یا فیزیكال تراپی، بهبود قابل توجهی در كیفیت خواب شركت كنندگان مشاهده شد كه مبین فایده طولانی مدت این شیوه غیردارویی است.
بعلاوه، شركت كنندگانی كه پس از ۶ هفته درمان شاهد بهبود در كمردردشان بودند، پس از دوره درمان كامل ۱۲ هفته، ۳.۵ برابر بیشتر كیفیت خواب شان بهبود یافته بود كه نشاندهنده ارتباط نزدیك كمردرد و خواب بود.
«اریك راسین»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «شناسایی شیوه های كامل و جامع در جهت درمان این مشكلات می تواند به كاهش وابستگی به داروها كمك نماید و همینطور بیماران احساس بهتر و ایمن تری داشته باشند.»
اختلال خواب و بیخوابی در میان افراد مبتلا به كمردرد بسیار شایع است.
تحقیق قبلی نشان داده بود كه ۵۹ درصد افراد مبتلا به كمردرد، كیفیت خواب ضعیفی دارند و ۵۳ درصد مبتلا به اختلال بیخوابی هستند.
مصرف دارو برای بهبود خواب و كمردرد می تواند با عوارض جانبی جدی همراه باشد.

1398/09/11
22:46:58
5.0 / 5
4666
تگهای خبر: بیمار , دارو , دانشگاه , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج