تأثیر استفاده شبانه از گوشی هوشمند بر افزایش قند خون

تأثیر استفاده شبانه از گوشی هوشمند بر افزایش قند خون

به گزارش اعصاب سنج متخصصان آمریكایی در بررسی های خود تاكید نمودند كه استفاده از گوشیهای هوشمند قبل از زمان خواب می تواند سطح قند خون را افزایش دهد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، رژیم غذایی و انجام حركات ورزشی نقش مهمی در كنترل دیابت نوع دو بازی می كنند.
كارشناسان سلامت همواره تاكید كرده اند داشتن رژیم غذایی سالم و متعادل در كنار حركات ورزشی به حفظ سطح قند خون كمك می نماید اما لازم است عدم استفاده از گوشیهای هوشمند قبل از زمان خواب هم به این لیست اضافه شود.
به گفته متخصصان دیابت نوع دو سبب می شود كه بدن، كنترل میزان قند موجود در خون را از دست بدهد. استفاده از گوشیهای هوشمند یا تبلت یك ساعت قبل از خوابیدن در افزایش ناگهانی سطح قند خون نقش دارد.
این بررسی نشان داده است افزایش ناگهانی قند خون به علت قرار گرفتن در معرض نور مصنوعی ناشی از تجهیزات الكترونیكی قبل از خوابیدن است. قرار گرفتن در معرض نور در شب نتایج جدی برای سلامتی به همراه دارد و این درحالیست كه برخی افراد تصور می كنند قرار گرفتن در معرض این نوع نور در بعضی شرایط بی خطر است.
به گزارش مدیكال دیلی، به قول محققان آمریكایی ساعت طبیعی بدن بر مبنای دوره زمانی ۲۴ ساعته عمل می كند. هرچند زمانیكه مغز هنگام شب در معرض نور قرار می گیرد ساعت زیستی بدن مختل شده و روند به خواب رفتن با مشكل روبرو می شود. همینطور شرایط فوق تغییراتی را در بدن به همراه دارد كه باعث بالا رفتن قند خون می شود.1398/09/12
14:47:05
5.0 / 5
4673
تگهای خبر: دیابت , سلامت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج