تشكیل جلسه شورایعالی سلامت و امنیت غذایی با مبحث كیك های مشكوك

تشكیل جلسه شورایعالی سلامت و امنیت غذایی با مبحث كیك های مشكوك

به گزارش اعصاب سنج معاون كل وزارت بهداشت از تشكیل جلسه شورایعالی سلامت و امنیت غذایی جهت بررسی بیشتر ابعاد توزیع كیك های مشكوك اطلاع داد و اظهار داشت: این جلسه امروز (۲۳ آذرماه) با حضور دستگاه های ذی ربط برگزارو نتایج ان متعاقبا اعلام می شود.به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دكتر ایرج حریرچی در حاشیه مراسم بزرگداشت هفته پژوهش كه در سازمان بیمه سلامت برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: كیك هایی در بعضی استان ها دیده شده كه مربوط به كارخانه یا پخش كننده آن نبوده است چونكه امكان ندارد كه قرص و كپسول در حرارت بالا یا فرایند ساخت كیك سالم باقی بماند.

وی در ادامه اظهاركرد: موارد گزارش شده در حال بررسی است و فعلا هیچ اثری از قرص برنج درون كیك های مشكوك مشاهده نشده است. امروز رأس ساعت ۱۴ مقرر است جلسه شورایعالی سلامت و امنیت غذایی با حضور دستگاه های ذیربط تشكیل گردد و نتایج آن اعلام خواهد شد.

معاون كل وزارت بهداشت تاكید كرد: در آینده ای نزدیك منشأ این نوع كیك های مشكوك شناسایی می شود و اطلاعات كامل در اختیار مردم قرار می گیرد. مراقبت های لازم در زمینه سلامت مواد غذایی و كارخانجات صنایع غذایی به خوبی انجام گرفته و نظارت ها با دقت بالایی بوده است.

حریرچی اضافه كرد: توزیع این نوع كیك های مشكوك از زنجیره های رسمی مشاهده نشده است و بررسی ابعاد این مورد نشان داده است كه نظیر این اتفاق در كشورهای همسایه هم رخ داده است.

وی سپس در مورد منابع پایدار در حوزه سلامت اظهار نمود: یكی از این منابع، مالیات بر سیگار است كه درآمد زیادی را برای كشور به همراه دارد البته هزینه های ناشی از استعمال دخانیات به صورت مستقیم ۳۰ هزار میلیارد تومان و به صورت غیرمستقیم ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است كه افزایش مالیات در خرده فروشی یكی از طریق های مقابله با مصرف دخانیات است و می تواند میزان دسترسی نوجوانان و جوانان را به انواع محصولات دخانی بكاهد.

حریرچی در خاتمه اظهار داشت: منابع پایدار یكی از بخش های مهم و موضوعات اولویت دار در دولت می باشد كه از سطح مطلوب ما هنوز فاصله داریم.
1398/09/23
17:39:51
5.0 / 5
5005
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , بیمه‌ , دستگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج