رئیس بیمارستان ۱۵ خرداد مطرح كرد؛

جزئیات عمل جراحی 7 ساعته پیوند انگشت شست

جزئیات عمل جراحی 7 ساعته پیوند انگشت شست

به گزارش اعصاب سنج طی یك عمل جراحی پیچیده و موفقیت آمیز در بیمارستان ۱۵ خرداد، مردی كه هنگام كار در نجاری انگشت شست خویش را از دست داده بود، با پیوند انگشت دوم پا به دستش، باردیگر سلامت خویش را به دست آورد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، مسعود یاوری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، با اشاره عمل موفقیت آمیز پیوند انگشت دوم پا به شست دست در بیمارستان ۱۵ خرداد دانشگاه اظهار نمود: بیمار مرد ۲۶ ساله ای بود كه طی كار با دستگاه های نجاری انگشت شست خویش را از دست داده بود.
رئیس بیمارستان ۱۵ خرداد با اشاره به انجام ناموفق عمل پیوند شست دست این بیمار در بیمارستان دیگری، توضیح داد: این دفعه انگشت دوم پا به انگشت شست دست بیمار با موفقیت پیوند داده شد.
فلوشیپ جراحی دست دانشگاه اظهار داشت: طی یك عمل جراحی تیمی و پیچده هفت ساعته این عمل پیوند انجام شد.
وی افزود: مهم ترین خصوصیت كه این عمل را پیچیده تر می كند، آناتومی پیچیده انگشت، در نظر گرفتن طول مناسب، ترمیم شریان وریدی و جایابی عصب هاست.
یاوری در پاسخ به این سوال كه چرا انگشت دوم پا پیوند زده شده است، اظهار نمود: انگشت شست پا یكی از مهم ترین بخش های پاست كه خیلی از فعالیت ها در گام نخست با تاكید بر این انگشت انجام می شود، ازاین رو بهترین و منطقی ترین گزینه انگشت دوم است.
وی با بیان این كه ۵۰ درصد قابلیت های دست انسان به وسیله شست او انجام می شود، لزوم انجام این پیوند را یادآوری كرد.
این استاد دانشگاه با اشاره به عوارض كلی پیوند انگشت، تصریح كرد: نداشتن حس مناسب، خشكی مفصل و یا موفقیت آمیز نبودن عمل پیوند می تواند همچون عوارض این عمل باشد.
یاوری در انتها اظهار داشت: عمل پیوند انگشت دوم پا به شست این بیمار با موفقیت كامل انجام و بیمار با حال عمومی بسیار مناسبی از بیمارستان مرخص شد.

1398/09/25
14:53:20
5.0 / 5
5007
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج