معاون وزیربهداشت :

90 درصد مراكز دندانپزشكی در شیفت عصر تعطیل هستند

90 درصد مراكز دندانپزشكی در شیفت عصر تعطیل هستند

به گزارش اعصاب سنج معاون بهداشت وزارت یهداشت اظهار داشت: 90 درصد مراكز دندانپزشكی در شیفت عصر تعطیل هستند. اگر خدمات دندانپزشكی در این شیفت فعال شود كمك بزرگی در كاهش هزینه های سطوح 2 و3 و كاهش هزینه ها از جیب مردم خواهد داشت.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا رئیسی در همایش كشوری كارشناسان مسئول بهداشت دهان و دندان دانشگاه های علوم پزشكی كشور با بیان این مطلب، اظهار داشت: در ایران اقدامات خوبی طی چند سال قبل بخصوص چهار سال گذشته در این حوزه انجام شده است.
وی ادامه داد: طرح دندان های عاری از پوسیدگی در گروه هدف ما كه افراد زیر 14 سال هستند انجام می شود كه در آینده تأثیر بسیار خوبی در پائین آمدن شاخص پوسیدگی خواهد داشت.
وی افزود: تعداد فارغ التحصیلان دندانپزشكی در كشور به اندازه كافی وجود دارد و باید با اجرای طرح واگذاری مراكز دندانپزشكی با همكاری بخش خصوصی در شیفت عصر، از این فرصت بهره برد.
دكتر رئیسی بیان داشت: بالغ بر 3200 واحد دندانپزشكی در كشور موجود است كه با محاسبه گروه های هدف و تقسیم تعداد یونیت ها، هر دندانپزشكی در طرح عاری از پوسیدگی اگر به صورت میانگین كمتر از دو بیمار ویزیت كند، كافی است.
برپایه گزارش سایت پلیس، او در آخر اعلام نمود در آینده نزدیك جشن مدارس عاری از پوسیدگی با حضور وزیر بهداشت و وزیر آموزش و پرورش برگزار می شود.1398/10/07
09:45:41
5.0 / 5
4696
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , پزشكی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج