مشاور معاون بهداشت خبر داد

ارائه خدمت به ۲۴۷ زن حامله در اردبیل

ارائه خدمت به ۲۴۷ زن حامله در اردبیل

اعصاب سنج: مشاور معاون بهداشت در مدیریت كاهش خطر بلایای وزارت بهداشت به تشریح اقدامات این وزارتخانه برای مقابله با بحران برف در اردبیل پرداخت و از ارائه خدمات به 247 زن حامله ساكن در این استان آگاهی داد.دكتر محمد اسماعیل مطلق در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه بارش برف سنگین در شهرستان خلخال زندگی ۸۰ هزار نفر تحت تاثیر قرار داد، اظهار داشت: بارش برف شدید و كولاك سبب مسدود شدن راه های مواصلاتی برخی روستاها با شهر و قطع شدن آب، برق و تلفن برخی مشتركان شد همین طور ۱۲ مركز ارائه دهنده خدمات بهداشتی و ۵۵ خانه بهداشت در واقعه اخیر درگیر بحران شدند.

وی در ادامه به خدمت رسانی مراكز بهداشتی درمانی اشاره و اظهاركرد: از ۴۸۵ زن حامله ساكن در منطقه از ۲۱۰ مادر حامله پرخطر مراقبت به عمل آمد كه از این تعداد هیچ یك زایمان نكردند و مادر و جنین هر دو در سلامت كامل به سر می برند همین طور با تاكید بر خدمت رسانی به سایر گروه های لطمه پذیر خدمات سلامت به ۱۳ هزار و ۱۴۵ سالمند، ۵۳۷۹ كودك زیر ۵ سال و ۶۷ نوزاد بطور ویژه ارائه شد.

مشاور معاون بهداشت در مدیریت كاهش خطر بلایای وزارت بهداشت درباره سایر خدمات ارائه شده اظهار داشت: مراقبت از ۳۱۰ نفر مبتلا به فشار خون بالا، ۱۹۸ بیمار دیابتیك، مراقبت و پیگیری چهاربیمار مسلول ساكن در منطقه، مراقبت از ۱۲ مورد بیمار شبه آنفلوآنزا و یك مورد عفونت شدید تنفسی، ۳۲۱ كلرسنجی آب آشامیدنی، ۸۵ مورد نمونه برداری میكروبی آب آشامیدنی، توزیع ۱۰۰۰ بسته آب بهداشتی، بازدید از ۶۲ مكان تهیه و توزیع غذا، اعزام یك فروند بالگرد جمعیت هلال احمر از استان زنجان به خلخال، امداد رسانی هوایی برای تامین نان وذوقه هشت روستای در محاصره برف و... از اهم اقدامات صورت گرفته در شهرستان خلخال است.

وی این را هم اظهار داشت كه بارش برف و كولاك در شهرستان «خلخال» بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال به تاسیسات آبرسانی این شهرستان خسارت وارد كرده است.

مطلق با اشاره به این كه بارش شدید برف در شهرستان «نمین» از دیگر توابع استان اردبیل نیز مشكلاتی را برای مردم به همراه داشته است، اشاره كرد: در این منطقه نیز زندگی ۵۹هزار و ۵۷۹ نفر تحت تاثیر بارش برف قرار گرفتند كه از این تعداد ۶۴۰ زن باردار، ۳۶ نوزاد، ۴۷۰۱ كودك زیر ۵ سال، ۷۳۳۲ سالمند، ۳۴۶۳ بیمار فشار خون، ۱۵۱۵ نفر بیمار دیابتی، چهار بیمار مسلول، ۵۰۸ بیمار اعصاب و روان و ۱۵۶ بیمار مبتلا به صرع شناسایی شدند.

وی با تاكید بر اهمیت امدادرسانی به زنان حامله شهرستان «نمین» استان اردبیل اظهار داشت: اعزام با فوریت سه زن حامله به صورت سقط ناقص، خونریزی و شروع دردهای زایمانی، اعزام هوایی دو مادر به مراكز درمانی، زایمان پنج مادر و در مجموع ارائه سایر خدمات به ۳۷ زن حامله در بحران برف اخیر انجام شد.

مشاور معاون بهداشت در مدیریت كاهش خطر بلایای وزارت بهداشت در تشریح دیگر اقدامات صورت گرفته در شهرستان «نمین» اظهاركرد: پنج مورد واكسیناسیون كودكان، مدیریت یك مورد طغیان بیماری های منتقله از آب و غذا، ۱۸۰ مورد كلرسنجی آب، برگزاری گشت های مشترك با سازمان دامپزشكی و... همچون خدمات ارائه شده در این شهرستان بود.

منبع:

1398/11/30
15:24:19
5.0 / 5
4591
تگهای خبر: اعصاب , بهداشت , بیمار , بیماری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان اعصاب سنج
AsabSanj اعصاب سنج