رعایت بهداشت فردی سدی در مقابل كرونا

رعایت بهداشت فردی سدی در مقابل كرونا

به گزارش اعصاب سنج عضو كمیته كشوری آنفلوآنزا با برشماری علایم كرونا ویروس در عین حال نسبت به رعایت نكات بهداشت فردی اصرار كرد و اظهار داشت: رعایت بهداشت فردی می تواند منجر به قطع زنجیره بیماری شود.


دكتر مسعود مردانی در گفتگو با ایسنا، در مورد علایم بیماری كروناویروس، اظهار داشت: این بیماری علایم بسیار مشابهی به آنفلوآنزا و سرما خوردگی دارد. تب، سرفه، سر درد، بدن درد، عطسه، آبریزش بینی و.... از مهم ترین نشانه های بیماری است.
وی با تاكید بر اینكه كرونای خفیف معمولا با درمان های دارویی مرتفع می شود، تصریح كرد: البته در صورتیكه بیماری به سطوح ریوی انتشار پیدا كند، می تواند سبب بروز سینه پهلو یا پنومونی شود. در موارد شدید پنومونی سبب نارسایی تنفسی شده كه منجر به بستری شدن بیمار در بیمارستان می شود. همینطور در موارد بسیار شدیدتر بیمار به آی سی یو منتقل خواهد شد.
دكتر مردانی در ادامه رعایت نكات بهداشت فردی را در پیشگیری از انتشار بیماری موثر خواند و تصریح كرد: رعایت نكات و آداب تنفسی سبب می شود بتوانیم زنجیره بیماری را متوقف نماییم. شستن مكرر دست ها، استفاده از دستمال یك بار مصرف هنگام عطسه و سرفه و انداختن آن به سطل زباله در دار، عدم تماس با سطوح وسایل نقلیه عمومی، خودداری از تماس دست ها با چشم ها و... همچون عوامل موثری است كه در جلوگیری از وقوع كرونا ویروس موثر است.
عضو كمیته كشوری آنفلوآنزا با اشاره به این كه به صورت كلی میزان كشندگی كروناویروس ۲ تا ۳ درصد گزارش شده است، خاطرنشان كرد: عدد مورد اشاره با عنایت به شدت بیماری متفاوت خواهد بود.
این عضو كمیته كشوری آنفلوآنزا این را هم اظهار داشت كه در هر منطقه از تهران یك بیمارستان و همینطور در هر استان كشور یك بیمارستان بخشی از تخت های خویش را برای بستری موارد احتمالی مبتلا به كرونا ویروس خالی نگه داشته اند و بعنوان بیمارستان معین شناخته می شوند.
دكتر مردانی در خاتمه درباره نحوه تدفین قربانیان احتمالی كروناویروس هم اظهار داشت: خاكسپاری باید بدون تشریفات خاص و با رعایت شرایط بهداشتی و تحت نظر صورت گیرد.
منبع:

1398/12/01
13:24:56
5.0 / 5
3999
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان اعصاب سنج
AsabSanj اعصاب سنج