خطر خروپف برای قلب زنان

خطر خروپف برای قلب زنان

به گزارش اعصاب سنج نتایج یك آزمایش نشان داده است كه خروپف كردن و آپنه انسدادی می تواند به نارسایی سریع عملكرد قلبی در زنان منجر شود.به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، خروپف كردن می تواند با بالا رفتن سن خطرناك تر شود و احتمال مبتلا شدن به بیماری قلبی را در فرد افزایش دهد. همینطور انواع مختلفی از آپنه خواب (وقفه تنفسی حین خواب) وجود دارد كه رایج ترین آن آپنه انسدادی خواب است.

آپنه انسدادی بر فرآیند تنفس هنگام خواب تاثیر می گذارد و سبب می گردد تنفس فرد برای لحظه ای قطع شده و مجدد از سر گرفته شود. حدود نیمی از افرادی كه با صدای بلند خروپف می كنند به آپنه انسدادی خواب مبتلا هستند.

بر اثر عارضه آپنه انسدادی خواب ماهیچه های گلو كه كمك می نماید مجرای هوا باز نگه داشته شود مانع از جریان پیدا كردن هوا می شوند.

طبق مطالعه ای كه اخیرا در انگلیس انجام گرفته خروپف و آپنه انسدادی به نارسایی سریع عملكرد قلبی در زنان نسبت به مردان منجر می گردد. هم اكنون معلوم نیست كه آیا آپنه خواب به شكل مستقیم باعث بیماری قلبی می گردد یا نه اما بعضی از متخصصان معتقدند افراد مبتلا به آپنه خواب در معرض مبتلا شدن به فشار خون بالا هستند.

انجمن قلب آمریكا در همین رابطه اعلام نموده است: در بعضی از مبتلایان به آپنه خواب و فشار خون بالا كه به علت آپنه تحت درمان قرار دارند كاهش فشار خون هم مشاهده می گردد. چنین یافته هایی می تواند حاكی از ارتباط فشار خون و آپنه خواب باشد. علاوه بر این، آپنه انسدادی خواب با چاقی مرتبط می باشد كه خود فاكتور خطرزایی در بروز بیماری قلبی بشمار می رود.

در این بررسی محققان به مطالعه روی ۴۸۷۷ نفر كه اسكن قلبی انجام داده بودند، پرداختند. سپس این افراد به سه گروه تقسیم شدند: افرادی كه به آپنه خواب مبتلا هستند، افرادی كه از خروپف كردن شكایت داشتند و افرادی كه به هیچ یك از این دو مشكل گرفتار نبودند.

به گزارش مدیكال نیوز تودی، محققان در مقایسه افرادی كه گرفتار خروپف بودند با گروه دیگر كه به اختلالات خواب مبتلا نبودند به تفاوت چشمگیری در حجم بطن چپ زنان نسبت به مردان پی بردند. افزایش حجم بطن چپ به این مفهوم است كه قلب باید برای رفع نیازهای بدن سخت تر فعالیت كند.
1397/09/12
13:51:18
5.0 / 5
4318
تگهای خبر: بیمار , بیماری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج