امضای تفاهم نامه همكاری میان سازمان بسیج و وزارت بهداشت برای مقابله با كرونا

امضای تفاهم نامه همكاری میان سازمان بسیج و وزارت بهداشت برای مقابله با كرونا

اعصاب سنج: رئیس سازمان بسیج جامعه پزشكی از امضای تفاهم نامه همكاری میان سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت برای مقابله با شیوع ویروس كرونا در كشور آگاهی داد.


دكتر ابراهیم متولیان در گفت و گو با ایسنا، در این خصوص اظهار داشت: در جلسه ای با وزیر بهداشت و معاونین این وزارتخانه و با حضور سردار سلیمانی_ رئیس سازمان بسیج مستضعفین بمنظور جلوگیری از شیوع گسترده تر ویروس كرونا در كشور و درمان مبتلایان به این بیماری، تفاهم نامه ای میان سازمان بسیج و وزارت بهداشت و درمان امضا می شود.
وی با اشاره به محتوای این تفاهم نامه همكاری درباب مقابله با كرونا، اضافه كرد: تفاهم نامه مذكور شامل موارد پزشكی و درمانی مختلفی است كه مهم ترین محورهای آن عبارتند از اعزام نیروهای درخواستی وزارت بهداشت به مناطق مورد نیاز از طرف سازمان بسیج جامعه پزشكی كشور، تریاژ مردم در منازل بوسیله سامانه های تازه تأسیسی نظیر سامانه تلفنی ۴۰۳۰ كه هموطنان عزیز می توانند بوسیله این سامانه سوالات و نگرانی های خودرا درباب ویروس كرونا با كارشناسان وزارت بهداشت و سازمان بسیج پزشكی كشور در بین بگذارند. همین طور محور سوم در اختیار قراردادن بیمارستان ها و مراكز درمانی سپاه پاسداران و سازمان بسیج كشور برای درمان بیماران مبتلا به كرونا ویروس می باشد.
متولیان همین طور تأسیس بیمارستان های صحرایی در مناطق مختلف كشور را از دیگر مواردی دانست كه در این تفاهم نامه همكاری مطرح شده و افزود: در صورت نیازِ وزارت بهداشت، سازمان بسیج جامعه پزشكی این آمادگی را دارد كه در مناطق مورد نیاز كشور با برگزاری بیمارستان های صحرایی به ویزیت رایگان مردم بپردازد.
منبع:

1398/12/07
16:59:30
5.0 / 5
3684
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج