فرماندار بندرانزلی خبر داد

راه اندازی كمپین همه در خانه می مانیم در انزلی

راه اندازی كمپین همه در خانه می مانیم در انزلی

به گزارش اعصاب سنج ایسنا/گیلان فرماندار بندرانزلی با تاكید بر اهمیت اقدامات پیشگیرانه در جهت مبارزه با ویروس كرونا از راه اندازی كمپین «همه در خانه می مانیم» در این شهرستان اطلاع داد و اظهار داشت: كمپین مذكور از راه فضای مجازی و بلندگوهای شهری و گلدسته های مساجد در حال اطلاع رسانی است و به معنای قرنطینه نیست.


اسماعیل حیدری آزاد در گفتگو با ایسنا، با اشاره به شیوع بیماری كرونا در كشور، اظهار نمود: برای جلوگیری از گسترش ویروس كرونا و حفظ سلامتی مردم كمپین «در خانه می مانیم» را راه اندازی كردیم بنابراین از عموم مردم آگاه و فرهیخته شهرستان بندرانزلی تقاضا داریم جهت جلوگیری از شیوع و سرایت ویروس كرونا و حفظ سلامت عموم مردم ضمن پیوستن به این كمپین در خانه های خود بمانند و به جز مواقع ضروری از خانه خارج نشوند.
وی با تاكید بر اینكه در سطح شهرستان اقدامات زیادی در جهت جلوگیری از گسترش كروناویروس انجام شده است، خاطرنشان كرد: می توان گفت انزلی همچون شهرستان هایی است كه پیشگیری را مقدم بر درمان مد نظر داشته و اقدامات جدی برای جلوگیری از ابتلای شهروندان در دستور كار قرار دارد.
فرماندار بندرانزلی درمورد راه اندازی كمپین «همه در خانه می مانیم»، اظهار داشت: كمپین مذكور از راه فضای مجازی و بلندگوهای شهری و گلدسته های مساجد در حال اطلاع رسانی است و به معنای قرنطینه نیست، بلكه در این كمپین از عموم شهروندان خواهش كردیم تا در حد لزوم از منزل بیرون بروند و حضور در اماكن عمومی را حتی المقدور به حداقل برسانند تا شاهد مبتلا شدن به این ویروس در میان شهروندان نباشیم.
حیدری آزاد از تعطیل شدن شنبه بازار انزلی تا اصلاع ثانوی جهت پیشگیری از شیوع ویروس كرونا اطلاع داد و عنوان كرد: شهرداری بندرانزلی مكلف است با همكاری فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان نسبت به تعطیلی شنبه بازار اقدام نماید.
وی با اشاره به دیگر اقدمات مورد توجه در شهرستان انزلی، تصریح كرد: شركت پخش فرآورده های نفتی شهرستان مكلف شده تا به قید فوریت ترتیبی اتخاذ كند تا جایگاه داران شامل بنزین، گازوئیل و گاز سوختگیری را فقط توسط پرسنل خود انجام دهند و اجازه سوختگیری به هیچ فردی غیر از پرسنل جایگاه داده نشود تا تماس با نازل ها به حداقل برسد.
فرماندار بندرانزلی افزود: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستا هم ضمن انتقال آموزش های عرضه شده شبكه بهداشت و درمان به اهالی روستا با استفاده از ظرفیت دهیاری روستا نسبت به ضد عفونی كردن تمامی مراكز عمومی اقدام خواهند كرد.
حیدری آزاد با اشاره به اینكه در همه ادارات و اماكن عمومی تاكید بر ضد عفونی كردن و رعایت بهداشت مورد توجه ویژه قرار دارد، اظهار داشت: ادارات كل بنادر و دریانوردی، گمركات و شیلات مكلف هستند جهت جلوگیری از شیوع ویروس كرونا و حفظ سلامت مردم نسبت به ضد عفونی كردن اماكن بخصوص انجام تست از كاركنان كشتی های ورودی در كنار رعایت اصول بهداشت فردی، اقدام نمایند.
وی تصریح كرد: اداره زندان ها هم با هماهنگی دادستان شهرستان و برپایه پروتكل های بهداشتی مكلف است ضمن تاكید و نظارت بر بهداشت فردی زندانیان نسبت به گندزدایی و ضد عفونی كردن روزانه محیط زندان اقدام نماید.1398/12/09
23:11:29
5.0 / 5
3719
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج