آخرین وضعیت كرونا در البرز؛

مسؤلان كشور باید برای كرونا در البرز تصمیمات جدی تری بگیرند

مسؤلان كشور باید برای كرونا در البرز تصمیمات جدی تری بگیرند

به گزارش اعصاب سنج ایسنا/البرز معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی البرز، آخرین وضعیت انتشار كرونا، تعداد مبتلایان، بهبود یافته ها و فوتی های این بیماری در استان را شرح داد و اظهار داشت: لازم است خیرین در این شرایط برای تهیه لباس های مخصوص به كمك دانشگاه علوم پزشكی بیایند.دكتر سیدحسین اینانلو روز جمعه ۱۶ اسفند در تشریح آخرین وضعیت كرونا در استان البرز اظهار داشت: تابحال ۷۰۰ نفر در بیمارستان های استان بستری داشته ایم كه نیمی از این افراد بهبود یافته و هم اكنون ۳۵۰ نفر بستری هستند. مثبت شده های قطعی هم ۱۸۰ نفر بوده اند كه نیمی از آنها مرخص شده اند.

اینانلو تصریح كرد: مرگ و میر این بیماری بالا نیست و تابحال ۱۲ نفر در البرز به علت كرونا فوت كرده اند.

وی افزود: خوشبختانه اغلب افرادی كه به خاطر كرونا بستری می شوند درمان شده و مشكلی برای انان به وجود نمی آید، مبحث مهمی كه نگران آن هستیم كمبود دارو و بار روانی اقتصادی و اجتماعی است كه اگر همه گیر شود تعداد مرگ و میرها به شدت و چشم گیر افزوده می شود.

این مسئول با اشاره به اینكه وضعیت البرز نسبت به سایر مناطق درگیر بهتر است خاطرنشان كرد: اما اگر با این روند پیش برود طی یك تا دو هفته آینده وضعیت البرز هم شبیه سایر مناطق درگیر كه وضعیت خوبی ندارند خواهد شد، مسؤلان كشور باید برای البرز تصمیمات جدی تری بگیرند.

وی در ادامه اعلام نمود: یكی از اشكالات اساسی كه ما در بیمارستان ها داریم كمبود لباس های یكسره است، البته در اقلام محافظتی مشكل جدی نداریم ولی این لباس ها را كم داریم و به علت قیمت بالا تهیه آن برای دانشگاه علوم پزشكی مشكل است ازاین رو بهترین موقع است كه خیرین با مشاركت خود كمك كنند، در این حوزه دانشگاه علوم پزشكی شركت های معتبری را به آنان معرفی می كند تا خیرین لباس ها را تهیه كنند و در اختیار دانشگاه علوم پزشكی قرار دهند.
1398/12/16
21:35:22
5.0 / 5
3392
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج