رئیس علوم پزشكی ساوه:

۱۲۰ تخت بستری به ظرفیت مبتلایان كرونا در ساوه و زرندیه افزوده شد

۱۲۰ تخت بستری به ظرفیت مبتلایان كرونا در ساوه و زرندیه افزوده شد

به گزارش اعصاب سنج ایسنا/مركزی رئیس دانشكده علوم پزشكی شهرستان ساوه از افزایش میزان تخت بستری برای مبتلایان به بیماری كرونا در ساوه و زرندیه اطلاع داد.


دكتر عباس نیك روش امروز شنبه ۱۷ اسفندماه در گفتگو با خبرنگاران بر تشدید مدیریت و كنترل بیماری كرونا تصریح كرد و اضافه كرد: اختصاص بخش هایی از دو بیمارستان شهید مدرس و شهید چمران ساوه همچون اقدامات صورت گرفته برای درمان مبتلایان بوده است.
وی ادامه داد: با عنایت به افزایش میزان مراجعین به بیمارستان ها و گسترش این بیماری در جامعه، ظرفیت تخت بستری بیمارستان شهید مدرس تا ۱۲۰ تخت افزایش یافته و در بیمارستان شهید چمران هم بدین گونه عمل شده است.
وی بیان نمود: یكی از اشكالات موجود زمانبر بودن اعلام نتایج آزمایشگاهی مبتلایان به كرونا بود كه با پیگیری های مستمر قرار بر این شد كه سهم ساوه و زرندیه در حوزه ظرفیت تشخیص در آزمایشگاه مركز استان تا ۲۵ مورد افزایش یابد.
رئیس دانشكده علوم پزشكی شهرستان ساوه از طریق اندازی نقاهتگاه برای بهبودیافتگان نسبی و تحت نظر ماندن آنان اطلاع داد و اضافه كرد: چندین گزینه برای اجرای این طرح در دست بررسی قرار گرفته است و به لحاظ كاهش بار مراجعین و بهبودیافتگان در این بیمارستان، این سناریو اجرا می گردد.
وی از كنترل ورودی و خروجی در مبادی شهر اطلاع داد و اضافه كرد: غربالگری و كنترل ورودی و خروجی شهر شامل مسافران و رانندگان وسایط نقلیه ای كه مبادرت به حمل كالا می كنند از دیگر اقدامات بوده است.
نیك روش از تعطیلی مراكز زیبایی و آرایشگاه ها بعنوان یكی از مطالبات حوزه سلامت اشاره نمود و اضافه كرد: از مردم می خواهیم كه ترددهای خویش را به حداقل برسانند و برای حفظ سلامت خود در خانه بمانند تا بتوانیم با ایجاد حساسیت حداكثری با جهاد ملی كرونا را شكست دهیم.1398/12/17
21:39:35
5.0 / 5
3362
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج