گزارش اعصاب سنج؛

فرشتگان نجات در اردبیل كنار مردم هستند

فرشتگان نجات در اردبیل كنار مردم هستند

اعصاب سنج: در بحبوحه شیوع ویروس كرونا و همزمان با روزهای ابتدایی سال، ایثار و فداكاری عوامل درمانی پایانی نداشته تا غلبه بر این ویروس با خالی نكردن میدان مبارزه امكان پذیر شود.


دریافت 8 MB خبرگزاری مهر - گروه استان ها: تلاش شبانه روزی كادر درمانی، مشاركت مردمی و به كار بردن توان حداكثری برای غلبه بر ویروس كرونا نوید رسیدن روزهای خوب را می دهد. روزی كه كرونا نیز در سایه همدلی و مشاركت مناسب زمین گیر شده تا همه چیز به روال عادی خود باز گردد.
كادر درمانی و پرستاران و پزشكان نیز كه حتی تحویل سال و فرارسیدن سال جدید نیز مانع از ترك كار آنان نشد، تا همت و مسئولیت پذیری بالای آنان بار دیگر عیان شود. فعالان و دلسوزانی كه حتی لحظه ای در ارائه وظایف خود كوتاهی نكرده و در خط مقدم حفظ سلامت عموم جامعه در تلاشند.
پای صحت كادر درمانی نیز كه می نشینیم یك جمله شاه كلید صحبت ها و سفارش های آنان است؛ «از عموم مردم می خواهیم تا كرونا را جدی گرفته و از منزل خارج نشوند.»
مشاركت فعالانه یك هزار و ۴۵۴ نفر از كاركنان مراقب سلامت، كارشناسان مامایی، بهورزان، پزشكان و كلیه نیروهای بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی اردبیل در غربالگری و بیماریابی بوسیله تماس تلفنی در دو روز گذشته نیز جلوه های دیگری از ایثارگری كادر درمانی و تلاش آنان برای نهادینه شدن فرهنگ پیشگیری و توجه بیش از پیش به حفظ سلامت و بهداشت عمومی را نشان داده است. این كاركنان در ایام ۲۹ اسفند و یكم فروردین ماه ۹۹ و با وجود تعطیلی عمومی، در محل كار خود تا پاسی از شب مشغول خدمت رسانی بوده و موفق به غربالگری ۶۰ درصد جمعیت استان «۶۹۹ هزار نفر» شدند.
مشاهده صحنه هایی كه كادر درمانی برای ضد عفونی و گندزدایی بیمارستان ها وارد گود شده و برای پیشگیری از شیوع كرونا آستین های همت خودرا بالا می زنند ستودنی است. جلوه هایی كه به كرات در محیط ها و مراكز مختلف درمانی دیده می شود.
بازدیدهای مستمر مسئولان نیز از واحدهای خدمات دهی به بیماران، مراكز عرضه و توزیع مواد بهداشتی، داروخانه ها و مراكز درمانی نیز در این مدت ادامه داشته است.
در بحبوحه شیوع كرونا و همزمان با روزهای ابتدایی سال جدید، ایثار و فداكاری پزشكان و پرستاران و دیگر عوامل درمانی پایانی نداشته تا غلبه بر این ویروس با خالی نكردن میدان مبارزه امكان پذیر شود.


منبع:

1399/01/02
14:59:16
5.0 / 5
3257
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج