اظهارات وزیر بهداشت درباره ایرج فاضل

اظهارات وزیر بهداشت درباره ایرج فاضل

اعصاب سنج: وزیر بهداشت در مراسم تجلیل از دكتر ایرج فاضل، اظهار داشت: اگر بخواهم یك كلمه در وصف دكتر فاضل عنوان كنم این است كه ایشان یك انسان بامرام است. خیلی خوب است كه انسان در زندگی خود مرام داشته باشد.به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دكتر سیدحسن هاشمی در مراسم تجلیل از دكتر ایرج فاضل به سبب بازنشستگی وی از دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی كه با حضور مدیران ارشد و اساتید پیشكسوت و بعضی از وزرای قبلی بهداشت در دانشگاه علوم شهید بهشتی برگزار شد، با اشاره به این جلسه عنوان كرد: اهمیت بالای این جلسه به سبب تجلیل از فرزند شایسته ایران زمین دكتر ایرج فاضل عزیز است.

وی اضافه كرد: دكتر فاضل ضمن این كه دانشمند، جراحی برجسته و موسس پیوند و رشته عروق، رئیس مجمع پیوند اعضا خاورمیانه و موسس انجمن های علمی در كشور می باشند، همین طور دو رهبر در جمهوری اسلامی ایران و سه رئیس جمهور را تحت عمل جراحی قرار داده و شاگردان زیادی را تربیت كرده اند.

وی با بیان مطالبی در ارتباط با شخصیت برجسته دكتر فاضل عنوان كرد: قبل از این كه وارد جلسه شوم فكر می كردم بگویم كه ایشان انقلابی هستند. می خواستم بگویم مسلمان هستند گفتم این هم كفایت نمی نماید. دیدم بهترین تعبیر این است كه انسانی وارسته و شایسته باشیم؛ چون اگر انسانی وارسته باشیم هم مسلمان و هم انقلابی هستیم.

وی افزود: خیلی از انقلابی ها هستند كه امروز بویی از اسلام و انسانیت نبرده اند اما ادعای همه این ها را دارند. مسلمان هم زیاد داریم كه همان ابتدای اسلام را كه با نام خداوند بخشنده و مهربان آغاز میگردد را باز درك نكرده اند.

وی با تقدیر از كارنامه شایسته دكتر ایرج فاضل عنوان كرد: خیلی ها امكان دارد در پزشكی مانند ایشان كارنامه درخشانی داشته باشند ولی گوهر اخلاقی ایشان نزد كمتر كسی پیدا میگردد و بنا بر این بنده ایشان را ستایش كرده و بسیار دوست دارم.

وی افزود: اگر بخواهم یك كلمه در وصف دكتر فاضل عنوان كنم این است كه ایشان یك انسان بامرام است. خیلی خوب است كه انسان در زندگی خود مرام داشته باشد. دكتر فاضل رفقای زیادی داشتند كه به خاطر بی مرامی و معرفتی در حق ایشان ظلم كردند. ایشان در زمان مهندس موسوی، وزیر علوم و در دوره مرحوم هاشمی رفسنجانی، وزیر بهداشت بودند. كه متاسفانه طی این دوران خیلی ها در حق ایشان ظلم كردند.

وی با اشاره به بعضی از خصایص دكتر فاضل عنوان كرد: با مرامی اجازه داده كه ایشان خودش بوده و در ضمن دوران مسئولیت با خود و جامعه نفاق نداشت، ولی متاسفانه بدبختی امروز جامعه همین است. بنده حدود 60 سال سن دارم و پیش از انقلاب را باز درك كرده ام. متاسفانه اعتراف می كنم هیچ وقت به اندازه امروز دروغ و نفاق نبوده كه این مساله برای مسلمانان و در جمهوری اسلامی ایران بسیار بد است.

هاشمی با اشاره به مطلبی از قول یكی از دوستانشان كه به مقام شهادت نائل شده، عنوان كرد: از مرام نامه اصناف و گروه ها تا اساس نامه قانون اساسی، اخلاق ركنی موثرتر از قانون است و چنانكه جامعه اخلاق گرا، قانون مند باز خواهد بود و هر جامعه قانون مند، الزاما اخلاقی نیست. در تمامی ادیان اسلامی رعایت اخلاق در مناسبات اسلامی مورد تاكید بوده و اگر می خواهیم رشته های محبت و دوستی در جامعه تداوم یابد، اختلافات كم رنگ و نوع دوستی پررنگ باشد، راهی جز نیك اندیشی نداریم.

وی در ادامه اظهار نمود: صداقت در رفتار، ملایمت در برخورد با دیگران، تواضع و فروتنی، پرهیز از خودبرتر بینی بخش مهمی از این راه است. یادمان نرود روزی در این دیار رفاقت معنای حرمت و شرافت را داشت. اگر كسی قسم یاد می كرد بدون هیچ قید و شرطی پذیرفته می شد و مردم با مرام شان سنجیده می شدند و حرف و عمل یكی بود، در حالیكه امروز خیلی ها حرف و شعار می زنند.حالا اما نه می توان با خیال آسوده به قول ها دل خوش كرد و نه به ظاهر افراد اعتماد كرد. گویی از بد روزگار خشكسالی نه تنها رودها را خشك كرده بلكه به مرام و مروت آدم ها باز لطمه زده است.

وزیر بهداشت در خاتمه با تقدیر مجدد از مقام شایسته دكتر فاضل عنوان كرد: دكتر فاضل جزو گوهرهای كمیابی است كه امروز توانسته در مرتبه ای بالاتر از اخلاق و صد البته گرایشات فكری و سیاسی به كشور و مردم و دین خدمت كند و امیدوارم همچنان سایه شان مستدام باشد.
1397/09/17
20:20:30
5.0 / 5
4712
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج