رئیس دانشگاه علوم پزشكی سمنان:

۴۴۰نفر در حوزه مدیریت دانشگاه علوم پزشكی سمنان به كرونامبتلا شدند

۴۴۰نفر در حوزه مدیریت دانشگاه علوم پزشكی سمنان به كرونامبتلا شدند

به گزارش اعصاب سنج رئیس دانشگاه علوم پزشكی سمنان با اشاره به اینكه ویروس كرونا در این منطقه مدیریت و كنترل شده است، اظهار داشت: تابحال 440 نفر در حوزه مدیریت این دانشگاه به كرونا مبتلا شدند.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، نوید دانایی ظهر دوشنبه در جلسه كمیته پدافند زیستی ستاد مبارزه با كرونا در استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینكه در بدبینانه ترین حالت، می بایست بیش از ۴۰ هزار نفر از مردم استان سمنان در ماه های گذشته به كرونا ویروس مبتلا می شدند، تصریح كرد: اما برمبنای اقدام های انجام شده تابحال ۴۴۰ نفر در حوزه علوم پزشكی سمنان به كرونا ویروس مبتلا شدند.
وی بابیان اینكه كرونا ویروس، بیماری زایی بسیار گسترده ای دارد و شاید در یك دوره طولانی چندساله، ۷۰ درصد از مردم در كره زمین مبتلابه این ویروس شوند، اضافه كرد: ویروس كرونا در منطقه سمنان مدیریت و كنترل شده است و اگر مردم نكات بهداشتی را رعایت نكنند شاید باردیگر به عقب برگردیم و میزان شیوع ویروس كرونا در استان افزایش یابد.
درمان قطعی برای جلوگیری از شیوع ویروس كرونا ویروس وجود ندارد
رئیس دانشگاه علوم پزشكی سمنان با تاكید بر اینكه زمان مشخصی برای اتمام ویروس كرونا در جهان وجود ندارد، اشاره كرد: باید بپذیریم كه شاید با این ویروس حداقل به مدت یك سال زندگی نماییم.
دانایی بابیان اینكه هرچقدر مدت زمان شیوع ویروس كرونا ویروس در دوره چندساله افزایش یابد، شاید داروی ضد كرونا برای درمان بیماران ابتلاء به این ویروس كشف و تولید شود، ابراز كرد: هنوز درمان قطعی برای جلوگیری از شیوع ویروس كرونا ویروس وجود ندارد و باید با پذیرفتن این ویروس در بطن جامعه، رویكردهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و … را با كرونا منطبق نماییم.
وی در ادامه با اشاره به اینكه سه موج كوتاه شیوع ویروس كرونا ویروس باتجربه های مختلف را در استان سمنان شاهد بودیم و در تمامی این مراحل نكات مهمی برای مقابله با شیوع ویروس كرونا حاصل شد، بیان كرد: برای مقابله با كرونا ویروس از الآن به بعد باید برنامه های بلندمدت باشد و این برنامه آینده نگرانه با محوریت احتمال فعالیت كرونا ویروس در جامعه باشد.
رفتار كرونا ویروس به رفتار اقشار مردم بستگی دارد
رئیس دانشگاه علوم پزشكی سمنان با تاكید بر اینكه رفتار ویروس كرونا به رفتار اقشار مردم بستگی دارد، بیان كرد: با رعایت نكات بهداشتی و اجرای طرح های بلندمدت می توان برای مقابله با كرونا ویروس در استان اقدام نمود.
دانایی اظهار داشت: ازنظر فرهنگ رفتاری، استان سمنان باید استانی الگو برای مقابله با كرونا ویروس در كشور باشد و با اقدام های مهم و كاربردی در چارچوب های بلندمدت، می توان برای جلوگیری از شیوع این ویروس منحوس اقدام نمود.


منبع:

1399/01/18
21:02:14
5.0 / 5
3022
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشكی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان اعصاب سنج
AsabSanj اعصاب سنج