اقدام برای افزودن ۷۵۰ تخت مراقبت ویژه در بیمارستان های دولتی

اقدام برای افزودن ۷۵۰ تخت مراقبت ویژه در بیمارستان های دولتی

به گزارش اعصاب سنج معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت افزایش رضایتمندی بیماران از خدمات درمانی بیمارستان های دولتی در كشور، اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده مقرر است ۷۵۰ تخت مراقبت ویژه جدید به ظرفیت بیمارستان های دولتی كشور اضافه شود.دكتر قاسم جان بابایی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینكه امروزه مفهوم رضایتمندی بیماران در تمام دنیا در حوزه مراقبت های پزشكی اهمیت بسیار ویژه ای یافته است، اظهار داشت: چراكه بیماران و همراهان آنها مشتریان اصلی و نهایی بیمارستان ها بوده و وظیفه اصلی عرضه دهندگان خدمت، برآوردن نیازهای واقعی و محسوس این مشتریان است.

وی اضافه كرد: در حقیقت رضایتمندی بیمار نشان دهنده عرضه صحیح خدمات مطلوب در بیمارستان است؛ رضایتی كه مسلما نمی تواند صرفا با عرضه خدمات حرفه ای و بهره مندی از فناوری های پیشرفته محقق شود، بلكه كیفیت، تنوع خدمات هتلینگ و رفتار كاركنان بیمارستان ها، سهم عمده ای در تولید رضایت در بیماران دارد. حال هرچه خدمات عرضه شده در بیمارستان ها متنوع تر و با كیفیت بهتر عرضه شوند، رضایت بیماران و احتمال انتخاب مجدد بیمارستان توسط آنها هم بیشتر می گردد.

وی با اشاره به اینكه هدف وزارت بهداشت عرضه خدمات مناسب و با كیفیت و به هنگام به مردم در هنگام بیماری است، اظهار داشت: در عین حال همواره تاكید می نماییم از منابع موجود در بخش درمان كشور شامل نیروی انسانی، تجهیزات، فضای فیزیكی، تخت های بیمارستانی و... استفاده بهینه ای شده و هزینه - اثربخشی خدمات در حد بالاترین كیفیت افزایش یابد. در عین حال كاهش نابرابری و تولید عدالت در بهره مندی از خدمات درمان و افزایش رضایتمندی مردم از دیگر اهداف حوزه درمان وزارت بهداشت در بیمارستان های كشور است.

معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت افزایش رضایتمندی بیماران، اظهار داشت: در این راستا در قالب طرح تحول نظام سلامت، تخت های مراقبت های ویژه در كشور از ۵هزار و ۸۲۰ تخت به ۸هزار و ۲۷۳ تخت افزایش یافت كه این میزان افزایش، رشدی ۴۲ درصدی را در حوزه تخت های مراقبت ویژه نشان داده است.

جان بابایی افزود: در عین حال مقرر است طبق برنامه ریزی هایی كه انجام داده ایم، ۷۵۰ تخت مراقبت ویژه جدید دیگر هم به ظرفیت بیمارستان های دولتی كشور اضافه شود.

وی با اشاره به اینكه ساخت ۱۵۰۰ واحد اختصاصی زایمان هم در جهت افزایش رضایتمندی بیماران در بیمارستان های دولتی بوده است، اظهار نمود: در عین حال ۲۰۲ بخش اورژانس در بیمارستان های تروما و اصلی كشور ساخته شد و یا توسعه یافت. در سایر بیمارستان ها هم نوسازی اورژانس ها را انجام دادیم و ۱۸۰۰ تخت اورژانس هم به ظرفیت اورژانس های كشور افزوده شد.

وی افزود: تولید ۱۷ مركز جدید درمان ناباروری با تمركز بر مناطق محروم بخصوص در شش استان فاقد این مراكز، توسعه و تجهیز ۲۴ مركز درمان ناباروری موجود و ساخت ۲۵۰ پلی كلینیك تخصصی جدید شامل ۶هزار و ۴۴۰ مطب برای فعالیت این پزشكان از دیگر اقدامات مان در جهت افزایش رضایت بیماران از خدمات درمانی دولتی بوده است. در عین حال توسعه خدمات سلامت روان هم با تولید ۱۳۰۰ تخت جدید بستری و روانپزشكی و ۱۵ بخش اورژانس روانپزشكی همراه با بازسازی بخش های موجود و راه اندازی ۸۳ مركز جامع خدمات سلامت برای بیماران خاص از دیگر كارهای وزارت بهداشت در این زمینه بوده است.
1397/09/23
12:20:26
5.0 / 5
4431
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج