افزایش مبتلایان كرونا و تشدید محدودیت های مقابله ای در آمریكای لاتین

افزایش مبتلایان كرونا و تشدید محدودیت های مقابله ای در آمریكای لاتین

به گزارش اعصاب سنج كشورهای آمریكای لاتین روز سه شنبه اعلام نمودند كه در كوشش برای مقابله با افزایش موارد مبتلا شدن و مرگ ناشی از بیماری كووید-۱۹، اقدامات جدیدی را با هدف مهار شیوع كروناویروس جدید انجام داده اند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، مقامات مكزیك اعلام نموده اند كه شیوع كروناویروس در این كشور وارد فاز سوم و مرحله افزایش سریع شده و پیشبینی می شود طی چند هفته آینده مكزیك شاهد اوج موارد مبتلا شدن و بستری در بیمارستان ها باشد.
از همین رو شورای سلامت عمومی مكزیك به اتفاق آرا محدودیت های قرنطینه ای را تا ۳۰ ماه مه میلادی تمدید كرده تا بتواند شمار موارد جدید مبتلا شدن را تا حد ممكن پایین نگه دارند.
هم چنین بعنوان بخشی از اقدامات فاصله گذاری اجتماعی در سرتاسر این كشور، مدارس و كلیه مشاغل غیر ضروری تعطیل شده اند و اغلب رستوران ها فقط غذای بیرون بر عرضه كرده و پارك ها و اماكن عمومی هم خالی از عبور و مرور شده اند.
آخرین آمارها از آن حكایت می كند كه تابحال ۹۵۰۱ نفر در مكزیك به كروناویروس مبتلا شده اند كه از این میان ۸۵۷ نفر جان باخته اند.
در اكوادور از زمان آغاز شیوع بیماری در ۲۹ فوریه، شمار مبتلایان به ۱۰ هزار و ۳۹۸ نفر رسیده كه ۵۲۰ نفر از آنها جان خویش را از دست داده اند. مقامات بهداشتی این كشور در تلاش اند تا ظرفیت تست های كشور را برای تقویت اقدامات مقابله ای با شیوع كروناویروس بالا برند.
مقامات اكوادور علاوه بر اعمال قرنطینه یك ماهه به انجام تست های گسترده تكیه كرده و آنرا "بهترین دستورالعمل" برای مدیریت شیوع این بیماری دانسته اند.
در پرو هم تابحال ۱۷ هزار و ۸۳۷ مورد مبتلا شدن به بیماری كووید-۱۹ تایید شده است كه از این میان ۴۸۴ نفر جان باخته اند. در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۱۲ مورد جدید مبتلا شدن به كرونا در این كشور به ثبت رسیده است.
رئیس جمهوری پرو با بیان این كه اولویت دولت توانایی شناسایی و هماهنگی اقدامات مشترك برای مقابله با این بیماری در سراسر كشور است، تاكید كرده كه برای مبارزه موثر با این همه گیری، هماهنگی در تمام سطوح دولت لازم است.
شیلی هم تابحال ۱۰ هزار و ۸۳۲ مورد مبتلا شدن به كروناویروس جدید را تایید كرده است كه ۱۴۷ نفر از آنها جان خویش را از دست داده اند. طی یك روز گذشته ۳۲۵ مورد ابتلای جدید و هشت مرگ و میر ناشی از این بیماری در این كشور اعلام شده است.
وزیر بهداشت شیلی اعلام نموده از زمان شروع همه گیری كرونا در شیلی تقریباً ۴۹۶۹ بیمار بهبود یافته اند كه ۴۵ درصد از موارد تایید شده را تشكیل می دهد.
بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، برزیل، بزرگ ترین كشور منطقه آمریكای لاتین تابحال ۴۳ هزار و ۳۶۸ مورد مبتلا شدن به بیماری كووید-۱۹ را تایید كرده كه از این میان ۲۷۶۱ نفر جان خویش را از دست داده اند.1399/02/03
13:28:23
5.0 / 5
2917
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج