رئیس جمعیت هلال احمر :

بیش ترین كمك های بین المللی در رابطه با كرونا از طرف چین بوده است

بیش ترین كمك های بین المللی در رابطه با كرونا از طرف چین بوده است

به گزارش اعصاب سنج رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: تابحال از چندین كشور مختلف، كمك های بین المللی داشتیم اما بیشترین كمك نقدی از چین بوده است.کریم همتی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره کمک های بین المللی در رابطه با کرونا به کشور اظهار داشت: کمک های خارجی نسبت به روزهای اول کمتر شده است اما کماکان ادامه دارد. البته ماهیت کمک ها نیز تغییر کرده چونکه در ایام اولیه بیشتر کمک ها در چارچوب اقلام بهداشتی همچون ماسک و غیره بود اما هم اکنون کمک ها در حوزه معیشتی است.
رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه بیشترین کمک های نقدی از طرف چین بوده است، عنوان کرد: تابحال از چندین کشور مختلف کمک های بین المللی داشتیم اما بیشترین کمک نقدی از چین بوده است.
همتی با اعلان اینکه تابحال کمک مشخصی در حوزه معیشت به هلال احمر نشده است، افزود: در جلسه اخیر هیئت حاکمه هلال احمر و صلیب سرخ موضوع جمع آوری کمک های بین المللی و اعطای آن به ایران و چندین کشور دیگر مورد بحث قرار گرفت. طبق مصوبه ستاد مبارزه با کرونا بخش عمده ای از کمک های نقدی به هلال احمر در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته تا در زمینه های مدنظر استفاده گردد.
وی با اشاره به تأثیر تحریم ها در دریافت کمک های خارجی نیز اظهار داشت: مسئله موانع موجود برای دریافت کمک های نقدی بین المللی مربوط به کمک های انبوه است البته باوجود ادعاهای آمریکا در حوزه دارو نیز کماکان دارای محدودیت هستیم. با دولت سوئیس و سفیر این کشور نیز موضوع را درمیان گذاشته ایم و مقرر است کمک هایی دراین زمینه صورت گیرد.
همتی در پاسخ به این پرسش که آیا مسیر ورود دارو از کره جنوبی به کشور مسدود است یا خیر، اشاره کرد: خط اعتباری خاصی که بوسیله هلال احمر عرضه کمک های بین المللی می کند، مسدود نیست و ما در حال انجام کارهای خود به صورت عادی هستیم. شرکت هایی که در رابطه با واردات و صادرات دارو گرفتار تحریم و مشکل شده اند نیز مربوط به وزارت بهداشت هستند اما از طرف هلال احمر هیچ محدودیتی ایجاد نشده است.
رئیس جمعیت هلال احمر درباب اقدامات هلال احمر برای حمایت های معیشتی از هم وطنان در روزهای کرونا نیز بیان کرد: هلال احمر در بحث معیشتی ۱۰۰ هزار خانوار را که تحت پوشش هیچ گونه سازمانی نیستند حمایت می کند. این ۱۰۰ هزار خانوار معادل ۵۰۰ هزار نفر از ۳ میلیون فرد لطمه پذیر و بدون هیچ گونه حمایت های دولتی هستند البته این طرح شامل توانمندسازی نیست و تنها در چارچوب پشتیبانی از خانواده ها است.


منبع:

1399/02/09
13:17:00
5.0 / 5
3147
تگهای خبر: بهداشت , دارو , دولتی , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج