آمار جهانی شیوع ویروس كرونا

آمار جهانی شیوع ویروس كرونا

اعصاب سنج: در صورتیكه در خیلی از كشورها، قوانین در رابطه با محدودیت تردد بمنظور مقابله با شیوع این كروناویروس جدید تا حدودی برداشته شده و كارهای اقتصادی به صورت تدریجی از سرگرفته شده اند، شمار مبتلایان و قربانیان این ویروس كه حالا در 212 كشور و منطقه جهان شیوع یافته، همچنان درحال افزایش است.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، طبق آمارها تابحال چهار میلیون و ۲۵۶ هزار و ۵۷۹ نفر در جهان به کروناویروس جدید مبتلا شده اند که از این میان ۲۸۷ هزار و ۳۵۴ نفر جان خودرا از دست داده اند. همین طور یک میلیون و ۵۲۹ هزار و ۳۷۲ نفر از مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ بهبود پیدا کرده اند.
ایالات متحده آمریکا همچنان با اختلاف زیاد از سایر کشورهای درگیر با این بیماری در جایگاه نخستِ شمار قربانیان و مبتلایان کووید ۱۹ قرار دارد.
در قاره اروپا نیز کشور اسپانیا بیشترین تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ را گزارش کرده و انگلیس نیز با عبور از ایتالیا الان دومین کشور پرمبتلا در این قاره شمرده می شود. هم چنین آمار قربانیان این بیماریِ واگیردار در انگلیس از دو کشور اسپانیا و ایتالیا عبور کرده و پس از آمریکا در رتبه دوم جهان قرار گرفته است.
همین طور گزارش ها حاکیست که شمار مبتلایان در روسیه همچنان سیر صعودی دارد بطوریکه این کشور به لحاظ تعداد بیماران کووید ۱۹ حالا ایتالیا را پشت سرگذاشته است.
بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده یک میلیون و ۳۸۵ هزار و ۸۳۴ مبتلا، ۸۱ هزار و ۷۹۵ قربانی
۲. اسپانیا ۲۶۸ هزار و ۱۴۳ مبتلا، ۲۶ هزار و ۷۴۴ قربانی
۳. انگلیس ۲۲۳ هزار و ۶۰ مبتلا، ۳۲ هزار و ۶۵ قربانی
۴. روسیه ۲۲۱ هزار و ۳۴۴ مبتلا، ۲۰۰۹ قربانی
۵. ایتالیا ۲۱۹ هزار و ۸۱۴ مبتلا، ۳۰ هزار و ۷۳۹ قربانی
۶. فرانسه ۱۷۷ هزار و ۴۲۳ مبتلا، ۲۶ هزار و ۶۴۳ قربانی
۷. آلمان ۱۷۲ هزار و ۵۷۶ مبتلا، ۷۶۶۱ قربانی
۸. برزیل ۱۶۹ هزار و ۵۹۴ مبتلا، ۱۱ هزار و ۶۵۳ قربانی
۹. ترکیه ۱۳۹ هزار و ۷۷۱ مبتلا، ۳۸۴۱ قربانی
۱۰. ایران ۱۰۹ هزار و ۲۸۶ مبتلا، ۶۶۸۵ قربانی
سایر کشورهایی که شمار مبتلایان به این بیماری در آنها از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته است شامل چین با ۸۲ هزار و ۹۱۹ مبتلا، هند با ۷۰ و ۸۲۷ مبتلا، کانادا با ۶۹ هزار و ۹۸۱ مبتلا، پرو با ۶۸ هزار و ۸۲۲ مبتلا،، بلژیک با ۵۳ هزار و ۴۴۹ مبتلا و همین طور کشورهای هلند، عربستان سعودی، مکزیک، پاکستان، سوئیس، شیلی، اکوادور، پرتغال، سوئد، بلاروس، سنگاپور، قطر و ایرلند هستند.
منبع:

1399/02/23
13:57:51
5.0 / 5
3014
تگهای خبر: بیمار , بیماری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج