یافته محققان سوئدی؛

آنتی هیستامین به عمر بیشتر بیماران سرطان پوست كمك می نماید

آنتی هیستامین به عمر بیشتر بیماران سرطان پوست كمك می نماید

به گزارش اعصاب سنج نتایج مطالعه جدید نشان داده است داروی ضدآلرژی آنتی هیستامین به بهبود مدت زنده ماندن بیماران مبتلا به سرطان جدی پوست معروف به ملانوما بدخیم كمك می نماید.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، «هاکان اولسون»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه لوند سوئد، در اینباره می گوید: «مطالعات قبلی نشان داده اند آنتی هیستامین برای بیماران مبتلا به سرطان سینه با فواید زنده ماندن مرتبط می باشد. با این وجود تحقیقات بیشتری برای تأیید این نتایج لازم است.»
در این مطالعه، محققان شش نوع آنتی هیستامین را در بیماران مبتلا به ملانوما خفیف بررسی کردند: desloratadine، cetirizine، loratadine، clemastine، ebastine و fexofenadine.
آنها اطلاعات بدست آمده از ۲۴، ۵۶۲ فرد در سوئد که بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ برای نخستین بار مبتلا به سرطان پوست تشخیص داده شده بودند را بررسی کردند. از بین این تعداد، ۱۲۵۳ نفر آنتی هیستامین مصرف می کردند.
پرمصرف ترین آنتی هیستامین ها به ترتیب شامل desloratadine (۳۹۵)، cetirizine (۳۲۴)، loratadine (۲۵۱) یا clemastine (۱۹۲) بود. سایر آنتی هیستامین ها توسط تعداد خیلی کم افراد استفاده می شد.
هاکان عنوان می کند: «ما مشاهده کردیم در میان افرادی که desloratadine و همینطور loratadine، بویژه در گروه سنی ۶۵ سال به بالا، مصرف می کردند، میزان زنده ماندن بهتر بود. در افراد دیگری که سایر آنتی هیستامین ها را مصرف می کردند تاثیر قابل توجهی مشاهده نشد.»
وی در ادامه می افزاید: «مصرف desloratadine و loratadine ریسک ابتلاء به ملانوما بدخیم جدید را هم می کاهد.»
محققان معتقدند این یافته ها برای تولید داروهای ملانوما در آینده مفید هستند. در ضمن عوارض جانبی جدی ای هم ندارند.
تیم تحقیق در کوشش برای انجام آزمایشات حیوانی به منظور پی بردن به مکانیسم این اثرگذاری است.

1399/02/25
14:49:26
5.0 / 5
3025
تگهای خبر: بیمار , تولید , دارو , دانشگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج