آغاز غربالگری بینایی 3 تا 6 ساله ها از اواسط تیرماه

آغاز غربالگری بینایی 3 تا 6 ساله ها از اواسط تیرماه

اعصاب سنج: معاون پیش گیری از معلولیت های سازمان بهزیستی كشور از آغاز برنامه كشوری پیش گیری از تنبلی چشم و سایر اختلالات بینایی ویژه كودكان 3 تا 6 ساله در نیمه تیرماه آگاهی داد.


مینو رفیعی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی کشور پس از شیوع ویروس کرونا برای انجام غربالگری و برنامه های پیش گیری از معلولیت این سازمان بطور جداگانه پروتکل هایی تهیه کرده است، اظهار داشت: پروتکل غربالگری شنوایی کودکان از دو هفته پیش تهیه و پروسه آن باردیگر شروع شده است.
وی با اشاره به اینکه غربالگری شنوایی کودکان پس از تولد و در بیمارستان انجام می شود، توضیح داد: پس از شیوع ویروس کرونا و شرایط خاص بیمارستان های کشور انجام این غربالگری برای مدتی متوقف گردید، اما پس از تهیه پروتکل غربالگری در شرایط ویژه و ابلاغ آن به استانها، انجام این پروسه باردیگر شروع شده است. البته این پروسه در شرایط موجود به شکل پیچیده تر اما ایمن تر انجام می شود تا مشکلی برای نوزادان ایجاد نشود.
وی با اعلان اینکه برنامه کشوری پیش گیری از تنبلی چشم و سایر اختلالات بینایی ویژه کودکان نیز هرساله در آبان ماه انجام می شد، اشاره کرد: به دنبال آگهی وزارت بهداشت درباب احتمال شدت یافتن شیوع ویروس کرونا در نیمه دوم امسال، تقویم اجرایی این برنامه بطور کلی تغییر کرده و به تیرماه منتقل شد بدین سان غربالگری مذکور بر طبق برنامه ریزی های انجام شده از ۱۵ تیرماه آغاز و جزئیات آن نیز به زودی اطلاع رسانی می شود.
منبع:

1399/03/12
23:11:28
5.0 / 5
2951
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج