نتایج تحقیقات نشان می دهد؛

شدت بیماری كووید ۱۹ در معلولان ذهنی بیشتر است

شدت بیماری كووید ۱۹ در معلولان ذهنی بیشتر است

اعصاب سنج: تحقیق جدید نشان میدهد افراد مبتلا به معلولیت ذهنی یا رشدی بسیار در مقابل بیماری كووید 19 لطمه پذیر هستند.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، افراد مبتلا به این نوع معلولیت ها شامل افراد مبتلا به سندروم داون، فلج مغزی و سایر مشکلات هستند و داده ها نشان میدهد که احتمال مرگ این گروه از افراد در مقایسه با افراد عادی پس از ابتلاء به کووید ۱۹ بسیار بیشتر است.
بررسی داده ها نشان میدهد مرگ بیماران کووید ۱۹ که گرفتار معلولیت ذهنی یا رشدی بودند ۴.۵ درصد بوده، درحالیکه در میان جمعیت عادی، نرخ مرگ ناشی از کروناویروس کمتر از ۳ درصد بوده است.
«میشل بالان»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه استونی بروک نیویورک، در این زمینه می گوید: «غالباً افراد مبتلا به معلولیت ذهنی یا رشدی در انجام کارهای روزانه شأن متکی به کمک افراد دیگر هستند، همین مسئله فاصله گذاری اجتماعی را چالش برانگیز می کند و ریسک انتقال بیماری را بیشتر می کند.»
در این مطالعه، تیم تحقیق بیش از ۳۰ هزار بیمار مبتلا به کووید ۱۹ را که کمتر از ۵۰۰ نفرشان گرفتار معلولیت ذهنی و رشدی بودند را مورد بررسی قرار دادند.
معمولاً بیماران مبتلا به کووید ۱۹ گرفتار معلولیت ذهنی یا رشدی، دارای اختلالات تغذیه ای، غدد درون ریز و متابولیکی (نظیر دیابت) و بیماری های قلبی بودند.
به گفته پژوهشگران، وجود چنین مشکلات زمینه ای با احتمال بیشتر ابتلاء به بیماری کووید ۱۹ حاد و حتی مرگبار، ارتباط دارد.


منبع:

1399/03/22
13:51:02
5.0 / 5
2938
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج