معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی كردستان:

افراد دارای علایم كرونا با قرنطینه خانگی از جان خود محافظت كنند

افراد دارای علایم كرونا با قرنطینه خانگی از جان خود محافظت كنند

كردستان بگفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی كردستان، افراد دارای علایم كرونا می توانند با استراحت و قرنطینه خانگی تا حدود زیادی از جان خود و اطرافیانشان در مقابل ویروس كرونا محافظت كنند.


ابراهیم قادری در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: طی هفته های اخیر عدم ثبات در رعایت فاصله فیزیکی، عدم استفاده از ماسک و رعایت مناسب و همین طور قرنطینگی افراد دارای علامت که باید ماه ها ادامه یابد، موجب افزایش روند شدید انتقال این بیماری شده است، که متاسفانه این روند شدید در بعضی از شهرهای استان بویژه سنندج نیز مشاهده می شود و احیانا افزایش بستری در بعضی از شهرستان های دیگر مانند مریوان و حتی دیواندره نیز بوجود آید.
وی عنوان کرد: افراد مشکوک به کرونا ضمن مراجعه به پزشک، باید استراحت کامل داشته باشند تا وضعیت آنها وخیم تر نشود و درصورت احساس خستگی و یا تنگی نفس حتما به مراکز بهداشتی یا درمانی مراجعه کنند.
قادری افزود: افراد دارای علایم کرونا می توانند در سامانه salamat.gov.ir مشخصات و علائم خودرا ثبت کنند تا مراقبین سلامت با آنها تماس گرفته و فرد را بدون نیاز به مراکز بهداشتی و درمانی، بررسی نمایند، همین طور بیماران می توانند بوسیله تماس با سامانه ۴۰۳۰ مشاوره لازم را دریافت نمایند.
وی اشاره کرد: همه ما مجبوریم برای مراقبت از خود و جلوگیری از لطمه پذیری مدتی هرچند طولانی سبک زندگی خودرا تغییر دهیم.
ابراهیم قادری در آخر تصریح کرد: هرچند این بزرگترین بحران بشر در صد سال قبل است ولی درصورت همکاری همه جانبه مردم و مسئولین، از وخامت اوضاع تا حدود زیادی کاسته خواهد شد.1399/03/30
12:51:39
5.0 / 5
2445
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشكی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج