ارائه آمار واقعی از وظایف هلال احمر است

ارائه آمار واقعی از وظایف هلال احمر است

رئیس جمعیت هلال احمر در جلسه ویدئو كنفرانس با دبیران كانون های جوانان بر ارتقای وضعیت جوانان اصرار كرد و اظهار داشت: انتظار دارم رئیس سازمان جوانان برنامه های اعلام شده را اجرایی كند. ارائه آمار واقعی و گزارش صحیح به مردم از وظایف مسئولان این جمعیت است.به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا دکتر کریم همتی به بعضی از دغدغه های دبیران کانون های جوانان هلال احمر اشاره نمود و اظهار داشت: در جمعیت هلال احمر، حدود ۶۰۰ هزار داوطلب پای کار داریم که می توان روی آنها حساب کرد. این ها گوهرهای باارزشی هستند که در کنار ما بی هیچ توقعی نقش آفرینی می کنند. باید آنها را ارتقا دهیم و حفظ و نگهداشت آنان را مدنظر داشته باشیم.

وی افزود: در نظر داریم قسمتی از نخستین درآمد اختصاصی که وصول می شود را در اختیار رئیس سازمان جوانان قرار دهیم تا کارهای کانون های جوانان را حمایت کنند.

به عقیده رئیس جمعیت هلال احمر در حوزه جوانان زحمات زیادی کشیده می شود، در صورتیکه بازخورد چندانی ندارد و این زحمات دیده نمی گردد.

وی اضافه کرد: نیاز است زحمات جوانان در سایت های محلی و استانی انعکاس یابد. ضمن اینکه این زحمات حتما باید در صدا و سیمای محلی هم منعکس شود چونکه این مساله به ایجاد انگیزه کمک خواهدنمود.

همتی به وضعیت هلال احمر در گذشته اشاره نمود و اظهار داشت: در گذشته وضعیت جمعیت بهتر بود و تحریم های ظالمانه وجود نداشت. برای همین اردوهای مختلفی برگزار می شد. ما برای حفظ و نگهداشت جوانان باید اقدامات خوبی انجام دهیم البته این مساله الزاما به این معنا نیست که تمام برنامه ها پر هزینه شود.

وی اضافه کرد: متاسفانه به بسیاری از اردوگاه ها و اماکن جمعیت هلال احمر در چند سال قبل اعتباری تزریق نشده است و بعضی از این اماکن لطمه دیده اند. به تدریج خودمان یا در چارچوب پروژه های مشترک این اردوگاه ها را راه اندازی می نماییم.

رئیس جمعیت هلال احمر اشاره کرد: در تولید برنامه های جوانان حتما باید بافت فرهنگی و اجتماعی منطقه را لحاظ نماییم. برای این منظور سازمان جوانان و زیرمجموعه های استانی باید با نهاد ولی فقیه ارتباط نزدیکی بگیرند. طبیعتا برنامه ای که در سیستان و بلوچستان اجرا می شود، با برنامه ای که در قم اجرا خواهد شد، متفاوت است. باتوجه به شرایط خاص و عرف هر منطقه اقدامات خوبی می توان انجام داد.

همتی به موضوع انتخاب مشاور جوان هم اشاره نمود و اظهار داشت: با همفکری رئیس سازمان جوانان، فردی را از میان جوانانی که با ما همکاری می کنند، بعنوان مشاور جوان انتخاب می نماییم.

وی اشاره کرد: سیاسی بازی در جمعیت هلال احمر جایی ندارد. نباید فردی تندرو را بعنوان مشاور جوان انتخاب نماییم. باید فردی که با عقلانیت عمل می کند، تعاملات خوبی دارد و می تواند حلقه واسط مناسبی برای مدیران باشد را برای این منظور انتخاب نماییم. ایمان دارم این افراد خیلی می توانند به ما کمک کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر همین طور اظهار داشت: سازمان جوانان ورودی جذب نیروهای ماست اما باید چه کار نماییم تا هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی این نیروها را ارتقا دهیم؟ معتقدم دراین زمینه به تجربه دکتر گل فشان نیاز داریم.

وی با اشاره به صحبت های یکی از دبیران کانون ها که گفته بود باید از دبیران کانون ها پرسیده شود اگر بجای رئیس جمعیت هلال احمر بودند، چه کار می کردند، اظهار داشت: پیشنهاد بسیار خوبی است و ما منتظر پیشنهادات دوستان هستیم. همیشه الزاما تنها بحث کمبود اعتبارات نیست، در همین شرایط هم می توان کارهای خوبی انجام داد.

وی افزود: مسابقات سالانه و آمادگی جسمانی هم برگزار می شود و از دکتر گل فشان می خواهیم در مورد آن برنامه ریزی کنند. از همه برنامه هایی که در امتداد اهداف جمعیت هلال احمر باشد، استقبال می نماییم.

همتی از خانه های هلال یاد کرد و اظهار داشت: طرح اصلی من این است کار ماندگاری انجام دهیم و آن هم دایر کردن خانه های هلال است. موضوعی که اساس نامه آن از سال ۹۴ نوشته شده بود اما بنا به دلایلی جنبه اجرایی نیافت. امروز به ۳۰ هزار خانه هلال نیاز داریم. بنا بر این همکاری را بعنوان رابط هماهنگی خانه های هلال در کل کشور انتخاب نموده ایم. نیاز است که در خانه های هلال آموزش همگانی ارائه شود. طبیعتا مردم بومی در مناطق شهری و روستایی نخستین کسانی هستند که در مناطق لطمه دیده حضور خواهند داشت.

وی اضافه کرد: بخش زیادی از جوانان و داوطلبان در کنار ما می توانند خانه های هلال را اداره کنند. این کار ماندگاری برای نظام خواهد بود. طبیعتا اگر به خوبی صورت گیرد، کسانی که پس از ما می آیند هم در تداوم و تقویت این پروژه عظیم ملی گام برمی دارند.

همتی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: جذب نزدیک به هزار نفر نیرو در دستور کار جمعیت است. قسمتی از این تعداد را به جوانان اختصاص داده شده است و مشغول پیگیری کارهای اداری آن هستیم. بدین وسیله می توانیم قسمتی از زحمات آنها را جبران نماییم.

وی خطاب به مدیران عامل استان‎ها اظهار داشت: مدیران عامل استانها باید تلاش کنند تا از ظرفیت عظیم جوانان استفاده کنند؛ موضوعی که همیشه مورد تاکید مقام معظم رهبری و رئیس محترم جمهور هم بوده است. تا جایی که می شود در برنامه های مرتبط و در شورای معاونین باید از جوانان دعوت شده و دیدگاه های آنان شنیده شود. همین طور می توان به صورت دوره ای با جوانان، داوطلبان و امدادگران جلساتی برگزار کرد؛ جلساتی که بسیار کمک کننده خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، همتی به تفاهم نامه با وزارت آموزش و پرورش هم اشاره نمود و اظهار داشت: این تفاهمنامه با وزیر آموزش و پروزش در حال امضا شدن است. امیدوارم دغدغه هایی که برخی از دوستان در مورد رده های سنی داشتند از این طریق حل شود.
1399/04/02
23:11:38
5.0 / 5
3014
تگهای خبر: آموزش , تولید , سایت , هلال احمر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج