معاون وزیر بهداشت خبر داد

تامین اعتبار جذب ۳۰۰۰ نیرو برای بیمارستان ها

تامین اعتبار جذب ۳۰۰۰ نیرو برای بیمارستان ها

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به تدوین بخشنامه پرستاری تخصصی در كشور، در عین حال از تامین اعتبار جذب 3000 نفر با اولویت پرستار با موافقت سازمان برنامه و بودجه آگاهی داد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا وبنابر اعلام وبدا، دکتر مریم حضرتی، در نشست مدیران پرستاری دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور که بوسیله ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن قدردانی از کوشش های شبانه روزی مدیران پرستاری و جامعه پرستاری کشور در مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا و ارائه مشاوره به هموطنان عزیز، اظهار داشت: جامعه پرستاری باوجود فشارهای ناشی از کمبود نیرو، در بحران کووید ۱۹ بسیار خوش درخشیده و بار دیگر مسئولیت پذیری و ایثارگری خودرا در شرایط سخت نشان دادند و زبان ما برای قدرانی از این تلاش ها قاصر است.

تامین اعتبار جذب ۳۰۰۰ پرستار با موافقت سازمان برنامه و بودجه

وی اضافه کرد: در جریان پاندمی کووید ۱۹، بعضی از همکاران جان خودرا در راه سلامت هموطنان و بیماران مبتلا فدا کردند و برخی نیز به این بیماری مبتلا شدند و همین موضوع به لحاظ روحی، ادامه کار را برای پرستاران دشوار کرد، برای اینکه خروج نیروهای مبتلا فشار کار را در شیفت ها برای سایر همکاران مضاعف کرد که اساسا این مسائل از چشم هیچ یک از مسئولین دلسوز جامعه پنهان نمی ماند. خوشبختانه با پیگیری انجام شده و موافقت سازمان برنامه و بودجه، اعتبار جذب ۳۰۰۰ نیرو با اولویت پرستار تامین شده است.

تاکید بر توانمندسازی کادر پرستاری

حضرتی با تاکید بر توانمندسازی کادر پرستاری، اظهار داشت: سال قبل ۲۰۰ نفر از پرستاران در مناطق کم برخوردار آموزش دوره های بخش های ویژه را دیدند و امسال نیز به سبب شیوع بیماری کرونا و نیاز به پرستاران ویژه کار، در حال برنامه ریزی برای تربیت و آموزش پرستار آی سی یو برای حدود ۶۰۰ پرستار هستیم.

وی، از مدیران پرستاری خواست تا پرستاران علاقمند را جهت شرکت در این دوره شناسایی و معرفی کنند تا بعد از آموزش های لازم نیاز دانشگاه یا دانشکده متبوع را برآورده کنند.

حضرتی همین طور از مکاتبه با معاونت آموزشی برای سرعت بخشیدن به آموزش دوره آی سی یو برای دانشجویان سال آخر پرستاری آگاهی داد و اظهار داشت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و نیاز دانشگاه ها و دانشکده ها به نیروهای آی سی یو، از خدمات این افراد نیز بهره مند خواهیم شد.

تدوین بخشنامه پرستاری تخصصی

وی همین طور از تدوین بخشنامه پرستاری تخصصی آگاهی داد و اظهار داشت: هم اکنون کار تدوین این بخشنامه نهایی شده و بعد از طی مراحل قانونی به دانشگاه ها ابلاغ خواهد گردید.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به استخدام ۴۵۰۰ نیروی پرستار در آزمون آبان ماه سال ۱۳۹۸، اضافه کرد: باوجود اعلام اسامی افراد قبول شده از جانب سازمان سنجش، هنوز بعضی از افراد قبول شده در دانشگاه ها به کارگیری نشده اند، بنابرین از مدیران پرستاری می خواهیم تا علت را بررسی و به ما اعلام کنند تا پیگیری لازم برای جذب نیرو صورت پذیرد.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، دراین جلسه، دکتر خانکه، رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا، وظایف قانونی مدیریت بحران در حوزه پرستاری را برای مدیران پرستاری تشریح کرده و مطالب خودرا در ادامه کوشش های انجام شده بمنظور تدوین سند استراتژیک مدیریت بحران در پرستاری، بیان کرد.

همچنین، در ادامه، مدیرکل دفتر ارتقای سلامت و سرپرست دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه های انسانی نیز برنامه ها و انتظارات اداره متبوع را تشریح کرده و توضیحات لازم درباب برنامه های عملیاتی در حوزه های توانمندسازی، روابط عمومی و آموزش توسط کارشناسان معاونت پرستاری را ارائه کردند.

در ادامه نیز مدیران پرستاری مسائل و مطالبات خودرا بیان نمودند که شفافیت نحوه پرداخت حق کرونا، خروج کارکنان در بحران کرونا به سبب ابتلا، پاداش کار پرستاران در مقابله با کووید۱۹، جذب نیرو، تغییر وضعیت کارکنان قراردادی، افزایش حقوق و ساماندهی وضعیت پرستاران شرکتی، شاخص ایثارگری برای پرستاران مبتلا، موانع تاسیس واحد مراقبت در منزل در بیمارستان ها از مهمترین مسائل مطرح شده توسط مدیران بود.1399/04/17
14:02:13
5.0 / 5
2401
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج