الزامی شدن استفاده از ماسك در فروشگاه های انگلیس

الزامی شدن استفاده از ماسك در فروشگاه های انگلیس

اعصاب سنج: رسانه های انگلیس از الزامی شدن استفاده از ماسك در فروشگاه ها و سوپرماركت های این كشور خبر دادند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، رسانه های انگلیس اعلام کردند: بوریس جانسون نخست وزیر این کشور استفاده از ماسک در فروشگاه ها و سوپرمارکت ها را از بیست و چهارم ماه جاری میلادی الزامی کرده است.
اجرای این قانون توسط پلیس و نه کارکنان فروشگاه ها و سوپرمارکت ها انجام می شود و افرادی که هنگام خرید از پوشیدن ماسک اجتناب کنند به پرداخت ۱۰۰ پوند محکوم شده و در صورتی که طی ۱۴ روز پرداخت کنند میزان جریمه آنان به نصف کاهش می یابد.
همین طور قوانین اعمال شده بمنظور مقابله با کروناویروس مشابه با مواردی است که هم اکنون در سیستم حمل و نقل عمومی این کشور قابل اجراست و تنها کودکان کمتر از ۱۱ سال و افراد معلول از رعایت این قوانین مستثنی خواهند بود.
استفاده از ماسک از هفته گذشته در اسکاتلند نیز الزامی شده و هم حالا در حدود ۱۲۰ کشور همچون آلمان، اسپانیا، ایتالیا و یونان پوشیدن ماسک برای حضور در اماکن عمومی ضروری ست.
به گزارش اسکای نیوز، نخست وزیر انگلیس با بیان الزامی شدن استفاده از ماسک در فروشگاه ها اظهار داشت: شواهد بسیاری وجود دارد که نشان میدهد استفاده از ماسک در اماکن سربسته به حفظ سلامت افراد در مقابل کروناویروس کمک می نماید.
منبع:

1399/04/24
14:02:02
5.0 / 5
2510
تگهای خبر: سلامت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج