دكتر زالی:

تهران همچنان در شرایط قرمز كروناست

تهران همچنان در شرایط قرمز كروناست

به گزارش اعصاب سنج فرمانده عملیات مقابله با كرونا در كلان شهر تهران با اشاره به افت محسوس تعداد مراجعان سرپایی مشكوك و یا مبتلا به كرونا به مراكز بهداشتی، از كاهش 11 درصدی در این بخش آگاهی داد و در عین حال هشدار داد: استان تهران كماكان به لحاظ شیوع ویروس كرونا در شرایط قرمز است.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی در گفت و گوی زنده خبری امروز ۲۷ مرداد، با اشاره به همجواری استان البرز با تهران، از وضعیت هشدار و شرایط قرمز این استان آگاهی داد و اضافه کرد: طبیعتا به سبب تراکنش این استانها شیوع کرونا(corona) در هفته های پیش رو همچنان ادامه خواهد داشت.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران اظهار داشت: در ۲۴ ساعتی که گذشت، تعداد بیماران جدیدی که در بیمارستان های استان تهران با تشخیص کرونا بستری شده اند، در بخش های عادی ۴۰۲ بیمار و در بخش های ویژه به ۱۳۳ بیمار رسیده است.
دکتر زالی افزود: سهم مراجعان جدید سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی با تشخیص کووید ۱۹ که نیاز به بستری داشته اند، ۸.۴ درصد بوده و از این تعداد سهم افرادی که نیاز به بستری در بخش آی سی یو داشته اند نیز ۲۴ درصد گزارش شده است.
وی اشاره کرد: این آمار در مقایسه با هفته گذشته بیان کننده این است که مجموعا کاهش هفت درصدی در مبتلایان کرونایی را شاهد بوده ایم.
وی با اشاره به افت محسوس مراجعان سرپایی مشکوک و یا مبتلا به کرونا به مراکز بهداشتی، از کاهش ۱۱ درصدی در این بخش آگاهی داد.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران بر لزوم استمرار تمدید محدودیت های تردد خصوصا در حوزه کارمندی اصرار کرد و اظهار داشت: بنظر می رسد تمدید محدودیت ها و استفاده از فضای دورکاری حداقل تا اواسط شهریور ضروری باشد.
دکتر زالی در ادامه با اشاره به برگزاری آزمون های کنکور ۹۹ اظهار نمود: سازمان مدیریت پسماند شهری با همراهی سازمان آتش نشانی، آمادگی کامل خودرا با هدف اجرای فرآیندهای ضدعفونی مراکز برگزاری آزمون ها اعلام نموده اند تا سلامت داوطلبان در بالاترین سطح تضمین شود.
منبع:

1399/05/28
10:16:07
5.0 / 5
1787
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج