وعده وضع قوانین جدید در فرانسه برای مقابله با كرونا

وعده وضع قوانین جدید در فرانسه برای مقابله با كرونا

اعصاب سنج: با افزایش موارد جدید مبتلاشدن به كووید-19 در سراسر اروپا و ثبت 3304 مورد جدید در فرانسه طی 24 ساعت، امانوئل مكرون، رئیس جمهوری این كشور تعهد داد تا قوانین جدیدی برای مقابله با كرونا در كشورش تعیین كند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، فرانسه و کشورهای همسایه آن قصد دارند همزمان با بازگشت مردم از تعطیلات و برنامه های آنها برای برقراری تجمعات تابستانی و بازگشت افراد به مدارس و محل کار، شیوع کروناویروس را کنترل کنند.
در صورتیکه برخی محدودیت های موجود توسط مقامات محلی تشدید شده اما مکرون علاقه ای به اعمال مجدد اقدامات گسترده ای که در موج اول همه گیری کووید-۱۹ در این کشور در ماه های مارس و آوریل اعمال کرده بود، ندارد.
قرنطینه ملی فرانسه در اوایل سال جاری میلادی شیوع ویروس را کنترل کرد اما اقتصاد این کشور را در شدیدترین وضعیت نامطلوبش قرار داد. مکرون هشدار داده است که خسارت ناشی از تکرار این قرنطینه بسیار زیاد خواهد بود و کشور باید به مداخلات هدفمند برای کاهش خوشه های نوظهور کرونا متکی باشد.
رئیس جمهوری فرانسه متعهد شد که از رعایت قوانین مشخص برای مقابله با ویروس، در شرایطی که الزامی یا اختیاری بودن استفاده از ماسک در مکان های مختلف هنوز معین نمی باشد، پرده برداری کند.
امانوئل مکرون روز گذشته در توئیتی اظهار داشت: برای غلبه بر بحران سلامتی، باید یاد بگیریم که با ویروس زندگی نماییم. اگر وحدت و احساس مسئولیت نشان دهیم، موفق خواهیم شد.
بنا بر گزارش بلومبرگ، رئیس جمهوری فرانسه همین طور گفت: برنامه های بهبودی دولتش برای بازسازی اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی هفته آینده ارائه خواهد شد.
منبع:

1399/06/06
23:41:33
5.0 / 5
2088
تگهای خبر: زندگی , سلامت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان اعصاب سنج
AsabSanj اعصاب سنج