اخبار سلامت جهان در هفته گذشته؛

عوارض جانبی قرص های مكمل، راه های جلوگیری از عفونت تنفسی

عوارض جانبی قرص های مكمل، راه های جلوگیری از عفونت تنفسی

به گزارش اعصاب سنج حوزه سلامت در هفته رو به پایان، در جهان، شاهد اخبار و رویدادهای مختلف و مختلفی بود كه به مرور گزیده ای از مهم ترین آنها می پردازیم.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، مهم ترین اخبار منتشرشده در حوزه بهداشت، درمان و تغذیه در سطح جهان به شرح زیر بوده اند:
راه های جلوگیری از عفونت های تنفسی در فصل زمستان
محققان سفارش می كنند عفونت ریه را جدی بگیرید و از شدت یافتن و پیشروی آن در بدنتان پیشگیری كنید. این عارضه خطرات جانبی زیادی برای سلامتی در بر دارد كه از آن جمله می توان به آسم، برونشیت مزمن، بیماری انسدادی مزمن ریوی، برونشیت حاد، آمفیزم، ذات الریه، سل و اِدم ریوی به دنبال عفونت ریه اشاره نمود.
ارتباط كمبود پروتئین حیوانی و بروز ناراحتی روانی در جوانان
به گفته محققان افراد جوانی كه كمتر از سه وعده در هفته گوشت می خورند و كمتر ورزش می كنند در معرض ریسك بالا ناراحتی روانی قرار دارند.
مصرف بیش از اندازه مكمل های ویتامین باعث ناراحتی های گوارشی می گردد
مكمل های ویتامین می توانند باعث افزایش انرژی، كاهش وزن، كاهش استرس، بهبود عملكرد و كاهش چین و چروك های پوست شوند، اما مصرف بیش از حد آنها هم می تواند منجر به عوارض جانبی ناخواسته ای شود.
افزایش ریسك تصلب شریان در افراد 54-40 سال
به گزارش محققان پلاك های آترواسكلروتیك یا تصلب شریان در 50 درصد افراد میانسال فاقد هرگونه فاكتور پرخطر قلبی-عروقی وجود دارد.

1397/10/14
14:48:56
5.0 / 5
4424
تگهای خبر: استرس , بهداشت , بیمار , بیماری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج