هر سال ۴۰۰ هزار اروپایی قربانی آلودگی هوا می شوند

هر سال ۴۰۰ هزار اروپایی قربانی آلودگی هوا می شوند

اتحادیه اروپا اعلام نمود: از هر هشت مورد فوتی در كشورهای این منطقه، یك مورد با ˮآلودگیˮ مرتبط می باشد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، آژانس محیط زیست اتحادیه اروپا در گزارشی اعلام نمود: از هر هشت مورد فوتی که در اروپا اتفاق می افتد یک مورد با آلودگی ارتباط دارد.
در این گزارش آمده است: فاکتورهایی از قبیل آلودگی صوتی و آلودگی هوا در کنار کیفیت پایین آب و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی در ۱۳ درصد تمامی مرگ و میرها نقش دارند.
همچنین در گزارش آژانس محیط زیست اتحادیه اروپا تاکید شده است: جوامع ضعیفتر و افراد صدمه پذیر، بیشترین آسیب را از آلودگی متحمل می شوند و لازم است اقدامات جدی برای محافظت از صدمه پذیرترین افراد در نظر گرفته شود.
کمیسر محیط زیست اتحادیه اروپا اظهار داشت: رابطه شفافی بین وضعیت محیط زیست و سلامت جامعه وجود دارد. همه افراد باید به این آگاهی و درک دست یابند که مراقبت از سیاره زمین نه تنها به حفظ اکوسیستم کمک می نماید بلکه جان انسانها را هم نجات می دهد.
در این گزارش آمده است: در سال ۲۰۱۲ مجموع ۶۳۰ هزار مرگ و میر زودهنگام در اتحادیه اروپا با شاخص های زیست محیطی ارتباط داشته است.
آلودگی هوا عامل مرگ سالانه ۴۰۰ هزار نفر از مردم اروپاست و آلودگی صوتی از عوامل موثر در مرگ ۱۲ هزار نفر بوده است. دیگر موارد مرگ و میر هم به حوادث جوی از قبیل موج گرما مرتبط بوده است.
به گزارش شبکه خبری بی بی سی، بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) آلودگی هوا عامل فوت میلیون ها انسان در سرتاسر جهان است و یک سوم از موارد مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی، سرطان ریه و سکته مغزی را به خود اختصاص می دهد.1399/06/19
13:25:20
5.0 / 5
2370
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , سرطان
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان اعصاب سنج
AsabSanj اعصاب سنج