تایید چند آزمایش جدید تشخیص سرطان در ایالات متحده

تایید چند آزمایش جدید تشخیص سرطان در ایالات متحده

سازمان غذا و داروی آمریكا انجام نوعی آزمایش خون برای شناسایی ده ها نوع از جهش ژنتیكی انواع سرطان ها و همینطور نمونه برداری خونی جهت بررسی بیشتر از 300 ژن در رابطه با بیماری سرطان را تائید كرده است.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، این نهاد همین طور اجازه انجام نوعی آزمایش دیگر را که به پزشکان در تشخیص نوعی سرطان ریه و تجویز داروی «اوسیمرتینیب» (osimertinib) کمک می نماید، صادر کرده است.
تائید استفاده از این آزمایش ها در حالی صورت گرفت که تحقیقات دانشمندان جهت استفاده از آزمایش خون و نمونه برداری خونی در امتداد بهبود تشخیص نوع سرطان بیماران و تصمیم گیری بهتر برای درمان آنها طی سال های اخیر در جریان بود.
آزمایش های جدید به پزشکان امکان می دهد که با بهره گیری از نمونه برداری خونی، از نمونه برداری از توده های سرطانی که اغلب دشواری های خاص خودرا دارد، اجتناب کنند. پزشکان با کمک این آزمایش های جدید که از آنها بعنوان «نمونه برداری های مایع» (liquid biopsies) یاد شده است، می توانند ژن هایی را که از توده های سرطانی به داخل خون بیماران راه یافته است، شناسایی کنند.
این روش خصوصاً در مواردی که توده های سرطانی در داخل یکی از اندام ها شکل گرفته است، کاربرد خواهد شد. پزشکان با کمک این نوع نمونه برداری ها خواهند توانست از نمونه برداری بافتی که الان صورت می گیرد اجتناب کنند. دسترسی به توده های سرطانی برای نمونه برداری بافتی در بعضی موارد می تواند دشوار باشد.
به گزارش یورونیوز، دانشمندان آمریکایی همین طور تاکید می کنند که هدف آزمایش های جدید تنها تشخیص بهترین نوع درمان و دارو برای بیمار نیست بلکه آنها امیدوارند که با کمک این آزمایش ها شمار بیمارانی که ابتلایشان به سرطان در مراحل اولیه بیماری مشخص می شود افزایش یابد.
منبع:

1399/07/09
09:15:13
5.0 / 5
1752
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج