درگذشت استاد و كابوس كرونا

درگذشت استاد و كابوس كرونا

اعصاب سنج: تجمع بعضی از علاقمندان به محمدرضا شجریان در مقابل بیمارستان محل بستری این هنرمند، كادر درمان را با نگرانی هایی جهت گسترش و شیوع ویروس كرونا مواجه كرده است. ساعاتی بعد از تایید خبر درگذشت شجریان، فرزندش ـ همایون شجریان ـ با حضور در جمع تجمع كنندگان توضیحاتی را ارائه كرد تا شاید با رفع ابهامات درباره جزئیات تشییع این هنرمند فقید، نگرانی های كادر درمان كه ماه ها وقت و زمان خودرا صرف مراقبت از محمدرضا شجریان كردند تا حدودی برطرف شود.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، عصر امروز ـ پنجشنبه ـ ۱۷ مهر ماه بعد از اعلام رسمی خبر درگذشت محمدرضا شجریان ـ استاد آواز موسیقی ایران ـ گمانه زنی هایی درباره محل دفن پیکر این هنرمند عنوان شد و خبرها حاکی از این بود که مقرر است باتوجه به وصیت محمدرضا شجریان، پیکر وی در کنار آرامگاه مهدی اخوان ثالث به خاک سپرده شود. بیمارستان جم هم با انتشار خبری همزمان با تایید خبر درگذشت، از انتقال پیکر این هنرمند به بهشت زهرا (س) آگاهی داد. با این وجود تجمع علاقمندان به استاد آواز ایران در مقابل بیمارستان محل بستری، اتفاق قابل پش بینی بود که بیش از همه کادر درمان را به سبب گسترش ویروس کرونا نگران کرده است و البته انتظار می رود که این مهم از طرف دوستداران استاد شجریان هم مورد توجه قرار گیرد.
ساعاتی بعد از انتشار خبر درگذشت، همایون شجریان با حضور در جمع علاقمندان پدرش خبر خاکسپاری در مشهد را تایید نمود و در عین حال اظهار داشت: «مسئله کرونا جدی است. شما خودتان صاحب عزا هستید. نه می توانم از هیچکس دعوت به آمدن کنم و نه می توانم به کسی بگویم نیاید. پیکر پدرم به بهشت زهرا (س) منتقل شده است و فردا در بهشت زهرا نماز می خوانیم و سپس پیکر ایشان به مشهد منتقل می شود. ما می خواهیم ایشان در جوار فردوسی به خاک سپرده شوند.»البته به دنبال این صحبت ها اعتراض هایی همراه با این درخواست که مراسم خاکسپاری پیکر محمدرضا شجریان در تهران صورت گیرد، عنوان شد که حداقل باتوجه به وضعیت فعلی شیوع ویروس کرونا در تهران به نظر نمی رسد مورد تایید قرار گیرد. ضمن اینکه گزارش ها از بیمارستان محل بستری شدن محمدرضا شجریان در ایام پایانی عمر حاکی از این است که راه های منتهی به بیمارستان عملا بسته شده است.
منبع:

1399/07/18
10:54:01
5.0 / 5
1477
تگهای خبر: بیمار , بیمارستان
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان اعصاب سنج
AsabSanj اعصاب سنج