تدوین سند ترویج فرهنگ مسئولیت پذیری فردی و اجتماعی برای مقابله با كرونا

تدوین سند ترویج فرهنگ مسئولیت پذیری فردی و اجتماعی برای مقابله با كرونا

به گزارش اعصاب سنج مدیركل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی كشور از تدوین و تصویب «ترویج فرهنگ مسئولیت پذیری فردی و اجتماعی برای مقابله با ابعاد بیماری كرونا» اطلاع داد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، اسماعیل شفاعی در اینباره اظهار داشت: هدف از تدوین این سند افزایش آگاهی عمومی در مورد ابعاد این بیماری و تقویت روحیه مسئولیت پذیری برای قطع چرخه انتقال بیماری کرونا و سپس مقابله با ابعاد مخرب جسمی، اجتماعی و روانی آن است.
وی با اشاره به نقش مهم دستگاه های مختلف و سازمان های مردم نهاد برای فرهنگ سازی به منظور مشارکت آگاهانه و داوطلبانه افراد جامعه برای کنترل و مقابله با ابعاد بیماری کرونا، اظهار داشت: در سند فرهنگی بیماری کرونا، ضمن عرضه برنامه های فرهنگی جامع در مورد رعایت نکات بهداشتی، به ترویج فرهنگ حمایت گری از صدمه دیدگان بیماری کرونا در ابعاد مختلف جسمی، روانی و اقتصادی با تاکید بر سنت حسنه کمک مومنانه تاکید گردیده است.
برپایه گزارش روابط عمومی شورای فرهنگ عمومی کشور، شفاعی در انتها ضمن تشکر از اعضای کارگروه ملی «سند ترویج فرهنگ مسئولیت پذیری فردی و اجتماعی برای مقابله با ابعاد بیماری کرونا (کووید 19)، از عموم دستگاه های مختلف و مردم تقاضا کرد ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی در انجام اقدامات فرهنگی هم با کارگروه های ملی و استانی این سند همکاریهای لازم را داشته باشند.1399/07/19
20:48:52
5.0 / 5
1671
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج