رییس جمعیت هلال احمر اعلام كرد

آزادسازی تدریجی پول های بلوكه شده هلال احمر

آزادسازی تدریجی پول های بلوكه شده هلال احمر

به گزارش اعصاب سنج رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به آزادسازی مرحله به مرحله كمك ها و پول های بین المللی بلوكه شده این سازمان، اظهار داشت: از مبالغ بلوكه شده كه در حال آزادسازی است حدود ۱۱ میلیون فرانك برای هزینه در بخش كرونا است.


دکتر کریم همتی در گفتگو با ایسنا، درباره اقدامات صورت گرفته برای آزاد شدن کمک ها و ارزهای بین المللی مربوط به مدیریت کرونا، اظهار داشت: کل مبلغ حدودا ۱۵ میلیون دلار است و ما هم در سه نوبت اقداماتی انجام داده ایم که در هر بار حدود یک میلیون فرانک آن در اختیارمان قرار گرفت و برای مابقی مبالغ هم اقداماتی در حال انجام می باشد.

وی با اشاره به اینکه پول ها به تدریج به دستمان خواهد رسید، اظهار نمود: قول داده اند هر ماه حدود یک تا دو فقره از پول ها آزاد شود و هر سری چنین مبلغی در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گیرد.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: بخشی از این پول ها مصرف خاص داشتند که در همان راستا هزینه شدند؛ به صورت مثال بخشی برای سیل سیستان و بلوچستان، لرستان و... هزینه می شوند که پیش از این بلوکه شده بودند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از این پول مربوط به هزینه در حوزه کرونا است، تصریح کرد: تابحال حدودا بیشتر از ۳ میلیون دلار از پول ها در اختیارمان قرار گرفته است. از مبالغ بلوکه شده که در حال آزادسازی است حدود ۱۱ میلیون فرانک برای هزینه در بخش کرونا است.

منبع:

1399/07/26
13:47:45
5.0 / 5
1816
تگهای خبر: هلال احمر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج