مطالعه جدید محققان بریتانیایی نشان می دهد؛

قرص های كاهش دهنده كلسترول در جلوگیری از سرطان موثرند

قرص های كاهش دهنده كلسترول در جلوگیری از سرطان موثرند

اعصاب سنج: مطالعات نشان می دهد داروهای كاهنده كلسترول معروف به استاتین ها ریسك مبتلا شدن به سرطان را می كاهد.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، استاتین ها با ممانعت از آنزیمی معروف به HMG-CoA-reductase (HMGCR) میزان کلسترول بد LDL را کم می کنند. آزمایشات بالینی قبلی نشان داده اند که استاتین ها در کاهش ریسک حملات قلبی و سایر بیماری های قلبی عروقی مؤثر هستند. حال تحقیقات جدید نشان داده است که استاتین ها در کاهش خطر سرطان هم تاثیر دارند.
«پال کارتر»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کمبریج بریتانیا، در اینباره می گوید: «مطالعات قبلی نشان داده اند که لیپیدهای نظیر کلسترول نقش مهمی در ابتلاء به سرطان دارند و استاتین ها از ابتلاء به سرطان پیشگیری می کنند.»
بدین منظور، کارتر و تیم تحقیقاتی با استفاده از یک روش معروف به تصادفی سازی مندلیف، یک مطالعه بزرگ روی ساکنان انگلستان که تحت تشخیص و درمان خیلی از بیماری های جدی بودند، انجام دادند.
آنها به بررسی این مورد پرداختند که آیا در افراد دارای سابقه ژنتیکی ابتلاء به سرطان، داروهای کاهنده کلسترول در جلوگیری از آن نقش دارند.
بررسی ها نشان داد که گونه های موجود در منطقه ژنی HMGCR با ریسک کلی ابتلاء به سرطان مرتبط هستند و استاتین ها می توانند این ریسک را کاهش دهند.
محققان معتقدند مهار HMGCR با استاتین ها امکان دارد به کاهش خطر ابتلاء به سرطان از راه مکانیسم های کاهش لیپید کمک نماید و این نقش می تواند در موضع های سرطانی اعمال شود.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.


منبع:

1399/07/27
11:44:49
5.0 / 5
1670
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پیشگیری , دارو
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان اعصاب سنج
AsabSanj اعصاب سنج