وضعیت كرونا در كرمانشاه؛

سخنگوی وزارت بهداشت: در جنگ تمام عیار با ویروس كرونا به سر می بریم

سخنگوی وزارت بهداشت: در جنگ تمام عیار با ویروس كرونا به سر می بریم

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلان اینكه در جنگ تمام عیار با ویروس كرونا به سر می بریم، اظهار داشت: لزوم اعمال قوانین بازدارنده، اصلی اساسی است كه باید مورد توجه مسئولین اجرائی كشور قرار گیرد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دکتر سیماسادات لاری درباب وضعیت بیماری کووید-۱۹ در استان کرمانشاه اظهار داشت: بعد از خیز اول بیماری در اواخر خرداد و اوایل تیر ماه در این استان، از نیمه اول شهریور ماه نمودار موارد مبتلاشدن و بستری بیماری در این استان باردیگر روند افزایشی داشت و با شیب تندی در حال امتداد است و هم اکنون به بیشترین میزان خود از زمان شیوع بیماری رسیده است.
وی افزود: شهرستان دالاهو در استان کرمانشاه در وضعیت زرد یعنی با خطر متوسط قرار دارد و شهرستانهای ثلاث باباجانی و قصرشیرین در شرایط هشدار قرار دارند. مابقی شهرستانها یعنی ۱۱ شهرستان در وضعیت قرمز بیماری قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت درباره میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در استان کرمانشاه اظهار داشت: بیشترین میزان رعایت پروتکلها در این استان در مطبها و داروخانه ها و پایین ترین میزان رعایت در نانوایی ها گزارش شده است. همین طور طی یک هفته گذشته ۷هزار و ۲۰۰ بازرسی از مراکز تهیه و توزیع و عرضه مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای صنفی و صنعتی انجام شده است که ۲۷۰ مورد از آنها به سبب عدم رعایت پروتکلها به مراجع قضایی معرفی و ۳۰ واحد متخلف نیز پلمب شدند.
لاری افزود: در هفته چهارم مهرماه بروز موارد مثبت بستری روزانه در این استان حدود ۲۰ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بوده و میزان مرگ و میر ناشی از این ویروس نیز ۲۸.۵ نفر به هر یک میلیون نفر بوده است که بالاتر از میانگین کشوری است. الان نیز تعداد ۶۷۶ بیمار مبتلا در بیمارستانها و مراکز درمانی کرمانشاه بستری هستند که تعداد ۱۲۵ نفر از آنها به سبب شرایط بالینی نامناسب در بخش مراقبتهای ویژه حضور دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت اشاره کرد: جهت پیش گیری از هر گونه ویروس و توقف آن در کشور راهی جز عمل به سفارش های موکد بهداشتی و پرهیز از رفتارهای اجتماعی خطر آفرین وجود ندارد و این مساله مستلزم همکاری و همراهی و مشارکت جدی کلیه دستگاه های متولی است.
وی اظهار داشت: در جنگ تمام عیار با بیماری به سر می بریم و لزوم اعمال قوانین بازدارنده، اصلی اساسی است که باید مورد توجه مسئولین اجرائی کشور قرار گیرد.1399/07/29
20:00:51
5.0 / 5
1284
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج