در آیین رونمایی از سردیس برگزیدگان سومین جایزه مصطفی (ص) اعلام شد

آغاز فاز كارآزمایی بالینی درمان پاركینسون و AMD با سلول های بنیادی تا 1 و نیم سال آینده

آغاز فاز كارآزمایی بالینی درمان پاركینسون و AMD با سلول های بنیادی تا 1 و نیم سال آینده

اعصاب سنج: رئیس پژوهشكده زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان از آغاز فاز كارآزمایی بالینی درمان بیماری تخریب پیش رونده ماكولای چشم (AMD) و پاركینسون با سلول درمانی تا یك سال و نیم آینده آگاهی داد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دکترحسین بهاروند امروز در آیین رونمایی از سردیس برگزیدگان سومین جایزه مصطفی (ص) با اشاره به پاندمی کرونا در ایران و جهان اضافه کرد: کرونا تنها یک مشکل طبی نیست و فقط سبب تغییر فرهنگ ها نمی گردد و نشده است، بلکه بر روی خیلی از عوامل دیگر موثر بوده است.
وی با اعلان اینکه این ویروس به احتمال زیاد سبب شیفت تمدنی خواهد شد، ابزار امیدواری کرد که این امر فرصتی باشد برای بشریت که به سمت خوبی ها حرکت نماید.
بهاروند، دلیل حضور خود در این مراسم را تیم تحقیقاتی همراهی کننده دانست و اظهار نمود: این حضور به سبب زیست بوم خوبی است که به وجود آمد که در آن افراد با یکدیگر و با محیط اطرافشان در تعامل هستند.
رییس پژوهشکده زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان با اشاره به دستاوردهای تحقیقاتی در زمینه پارکینسون و AMD یا استحاله ماکولای شبکیه چشم، اضافه کرد: طی ۱۰ سال قبل ما کار روی سطوح مختلف جانوری را انجام دادیم و خوشبختانه به فاز پیوند این سلول ها به آدمی رسیدیم.
وی افزود: هم اکنون به دنبال تهیه مستندات لازم برای این فاز هستیم و تا یک سال و نیم آینده نخستین کارآزمایی بالینی بر روی انسان در این بیماری ها (پارکینسون و AMD) آغاز خواهد شد.
به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دژنراسیون ماکولا (AMD or ARMD) شایع ترین علت کوری در جهان است! در این بیماری ماکولا یا لکه زرد تخریب می شود. ماکولا قسمت حساس به نور شبکیه و مسئول دید مستقیم و واضح است که برای کارهای دقیق مثل خواندن و رانندگی لازم است.
منبع:

1399/08/11
14:16:25
5.0 / 5
1646
تگهای خبر: ابزار , بیمار , بیماری , فناوری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج