اوج بحران در فارس

اوج بحران در فارس

اعصاب سنج: فارس با افزایش شمار قربانیان بیماری كرونا در استان فارس به عدد ۴۱ نفر، صاحبنظران معتقد هستند كه حالا در اوج بُحران همه گیری این بیماری در این استان هستیم.


طی ۲۴ ساعت منتهی به بامداد پنجشنبه ۱۵ آبان، استان فارس بیشترین رقم مرگ ناشی از بیماری کرونا را طی هشت ماه گذشته ثبت نمود و از نگاه کارشناسان مسائل بهداشتی در حال تجربه یک دوره سخت بحرانی است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز پنجشنبه ۱۵ آبان اعلام نمود که شمار کل قربانیان بیماری کرونا در استان فارس به ۱۵۷۵ نفر رسیده و این جدی ترین اخطار به کسانی است که هنوز و همچنان نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی بی تفاوت هستند.
دکتر روح الله حسینی همینطور از افزایش آمار نمونه گیری های در ارتباط با شناسایی این بیماری به ۳۸۸ هزار و ۶۲ مورد از آغاز شیوع بیماری کووید۱۹ در استان فارس اطلاع داد.
او بیماران مثبت قطعی شناسایی شده از آغاز شیوع تابحال را ۹۷ هزار و ۱۶۶ مورد برشمرد و اضافه کرد: از این تعداد تابحال ۸۲ هزار و ۴۰۲ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
حسینی در ادامه با اشاره به بستری هزار و ۶۲۱ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان هم اکنون، اظهار داشت: از این تعداد ۲۲۶ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU تحت مراقبت های ویژه قرار دارند و خدمات درمانی دریافت می کنند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان هشدار، حضور در میهمانی و تجمعات و رعایت نکردن سفارش های بهداشتی را باعث روند افزایشی این بیماری دانست و از مردم خواست تا با رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک از خانه تا خانه، شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها و رعایت فاصله فیزیکی از دیگران را هم جدی بگیرند.1399/08/16
19:13:26
5.0 / 5
1477
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان اعصاب سنج
AsabSanj اعصاب سنج