استاندار فارس مطرح كرد

روزهای سخت پیش روی فارس

روزهای سخت پیش روی فارس

به گزارش اعصاب سنج فارس استاندار فارس اظهار داشت: اگر روند فعلی مبتلاشدن به كرونا در استان ادامه داشته باشد احتمال دارد كه با مشكلاتی نظیر كمبود دارو و پذیرش نشدن بیمار در مراكز بیمارستانی مواجه شویم، بدین جهت محدودیت های سخت كرونائی در فارس اعمال خواهد شد.


عنایت الله رحیمی پنج شنبه ۲۲ آبان در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در فارس بیان کرد: تصمیماتی که گرفته می شود در امتداد حفظ جان مردم استان است و سعی شده تا میزان ورودی بیمار به مراکز درمان استان فارس از حجم توانایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در امتداد مقابله با کرونا پیشی نگیرد.
رحیمی اضافه کرد: طی دو هفته آتی مراجع قضایی و بانک ها اجرائیه در امتداد توقف فعالیت واحدهای صنفی و تولیدی صادر نخواهد کرد تا زمینه لازم برای پشتیبانی از بنگاه های اقتصادی استان برقرار شود.
استاندار فارس با این تاکید که نمی توان تولید را متوقف کرد، افزود: باید ضمن رعایت شیوه نامه های بهداشتی زمینه لازم برای انجام کارهای اقتصادی برقرار شود. برمبنای آخرین گزارش های صادر شده وضعیت همه گیری در بین بنگاه های اقتصادی درحال افزایش است.
او همین طور با اشاره به مرگ بیش از ۱۵۰ نفر در روز در صورت رعایت نشدن شیوه نامه های بهداشتی، عنوان کرد: یکی از روش هایی که می توان زمینه کاهش همه گیری بیماری در استان را فراهم نمود موضوع آموزش است. دستگاه های اجرائی و خدماتی مکلفند آموزش های لازم در امتداد کنترل بیماری کرونا را به جامعه مخاطب خود عرضه کنند.
استاندار فارس خواهان افزایش مراکز درمانی و کاهش هزینه های تست کووید ۱۹ توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد.
رحیمی اشاره کرد: یکی از راهکارهای مقابله با کرونا افزایش نقاهتگاه ها است و در این راستا آموزش و پرورش، هلال احمر و دانشگاه ها با ارائه زمین نسبت به ایجاد نقاهتگاه همکاری لازم را با نهادهای ذی ربط داشته باشند.
لزوم استفاده از دانشجویان رشته های پزشکی در مراکز درمانی
او همین طور با اشاره به اعلام فراخوان برای جذب مراقبان درمانی، عنوان کرد: باید از تمام ظرفیت های موجود در دانشگاه علوم پزشکی نظیر دانشجویان رشته های پزشکی در امتداد مقابله با کرونا بهره برد و دانشجویانی که در رشته های در رابطه با حوزه پزشکی تحصیل کرده اند نیز دعوت به همکاری در زمینه مقابله با کرونا شوند.
تدوام محدودیت ها در فارس
استاندار فارس با اشاره این که دولت در نظر دارد تا ۵۰ درصد از کارمندان را تعطیل کند، اظهار داشت: محدودیت های جدیدی تا جلسه آینده ستاد ملی مقابله با کرونا در فارس اعمال نخواهد شد و محدودیت های که قبلا در استان فارس اعمال شده است همچنان ادامه خواهد داشت.
رحیمی درباب وضعیت بانک ها نیز بیان کرد: به جز شعبه سرپرستی هریک از بانک ها دو شعبه فعال در امتداد انجام کارهای ضروری بانکی باید در شیراز فعالیت باشند و سایر شعب بانک ها نیز تعطیل نخواهند بود بلکه ارباب رجوع پذیرش نخواهند کرد.
منبع:

1399/08/22
12:50:53
5.0 / 5
1361
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج