معاون درمان وزیر بهداشت:

شنبه درمورد تعطیلی دو هفته ای تصمیم گیری می شود

شنبه درمورد تعطیلی دو هفته ای تصمیم گیری می شود

به گزارش اعصاب سنج خراسان شمالی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در مورد تعطیلی دو هفته ای كشور برای كنترل انتشار كرونا اظهار داشت: امروز پیش جلسه است و شنبه در ستاد ملی در مورد تعطیلی دو هفته كشور تصمیم گیری خواهد شد.


دکتر قاسم جان بابایی که به منظور ارزیابی از نحوه خدمت رسانی به مردم مبتلا به کرونا به خراسان شمالی سفر کرده بود در مورد آخرین وضعیت این بیماری در کشور اظهار داشت: در اغلب استان ها روند رو به کاهش نداریم یا با شیب ملایم در حال افزایش و یا در حالت ثابت هستیم باید صبر نماییم که انشالله رعایت پروتکل های بهداشتی از جانب مردم بتواند سیکل انتقال بیماری را بشکند.
به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، وی کاهش روند موجود را وابسته به توجه مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی دانست و تصریح کرد: تا زمانی که مردم مراعات نکنند شرایط انتقال زنجیره قطع نخواهد شد و بخش ها همچنان پر بیمار خواهد بود انشاالله امیدواریم که بزودی شاهد کاهش بیماران در بیمارستان ها و به تبع آن کاهش مرگ و میرها باشیم.
وی با تکیه بر مشارکت همگانی برای کنترل کرونا در ایران اظهار داشت: وزارت بهداشت به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد بلکه باید همه سازمانها و مردم پای کار بیایند، وزارت بهداشت تنها می تواند پروتکل عرضه کند چون کار وزارت بهداشت کار اجرایی در حوزه اجتماعی نیست بلکه خدمات رسانی خدمات در بخش سلامت به مردم است و کار حوزه های دیگر است که در اجرا بتوانند آن پروتکل های که وزارت بهداشت هر هفته عرضه می کند را به درستی اجرا کنند.
دکتر جان بابایی درمورد طرح تعطیلی گروهای دو، سه و چهار شغلی اظهارکرد: در تعطیلی یک ماهه حلقه های مختلف وجود دارد، تعطیلی اصناف هم به تنهایی نمی تواند موثر باشد، در کنار آن منع رفت و آمد، عدم حضور خانواده ها در دورهمی های خانوادگی و مراسم های جشن و عزاداری، ماسک زدن، رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی و... همه اینها باید با هم رعایت شود.
وی اضافه کرد: این حلقه، حلقه انتقال است، چرخه ای دارد، که هر قسمتش باید شکسته شود و اگر یک قسمت بماند نمی توانیم بیماری را به صفر برسانیم.
منبع:

1399/08/22
20:24:33
5.0 / 5
1412
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان اعصاب سنج
AsabSanj اعصاب سنج