تاكید نادران بر لزوم تصویب تصمیمات ستاد ملی كرونا در مجلس

تاكید نادران بر لزوم تصویب تصمیمات ستاد ملی كرونا در مجلس

نماینده مردم تهران و نایب رییس مجلس با استناد به اصل ۷۹ قانون اساسی می گوید كه هر تصمیمی در شرایط اضطراری باید به تصویب مجلس برسد و در صورت تعطیلی یا عدم تعطیلی دو هفته ای كشور مجلس شورای اسلامی به جلسات خود ادامه خواهد داد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، الیاس نادران در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی به رئیس جمهور اظهار داشت: در اخبار نقل شده است که شما اظهار کردید که بنا به تصمیم گرفته شده برای تعطیلات دو هفته ای، مجلس هم تعطیل خواهد شد؛ این در حالیست که اصل ۵۷ قانون اساسی که اصل تفکیک قوا نام دارد، به استقلال قوا از یکدیگر قائل است.
نماینده مردم تهران در مجلس با استناد به اصل ۷۹ قانون اساسی اظهار داشت: طبق این اصل همه مصوبات در شرایط اضطراری که دولت آنرا تشخیص می دهد حتما باید به تصویب مجلس رسیده باشد؛ ازاین رو هر تصمیمی که توسط ستاد کرونا یا هر نهاد دولتی دیگر گرفته می شود حتما باید از مجلس گرفته شده باشد.
نادران تصریح کرد: مجلس یازدهم حتی اگر به صورت مجازی تشکیل گردد نظارت بر امور اجرایی دولت را رها نخواهد کرد. پس به شما می گویم که این رفتارها و دوگانه سازی ها مثل تحریم و غیر تحریم که دولتی ها این روزها که در آستانه انتخابات هستیم آغاز کرده اند جالب نیست.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه بطور قطع تحریم را نمی پذیریم اظهار داشت: مساله اینجاست که ذلیلانه تحریم ها برداشته شود یا عزت مدارانه، همه دعواهای ما سر این نقطه است. اگر دولت از مصوبات مجلس عدول کند و بودجه را در تاریخ مقرر خود تقدیم نکند تخلف کرده و مجلس با او از موضع قدرت برخورد خواهد نمود.
سید احسان قاضی زاده هاشمی در پاسخ به تذکر الیاس نادران، اظهار داشت: بطور قطع مجلس فعال خواهد بود و جلسه خواهد داشت اما اینکه شکل برگزاری آن چگونه باشد خدمت مردم و همکاران عرض خواهیم کرد. تذکر آقای نادران به دولت وارد است و بیانات ایشان درست هستند. شرایط خاص طبق صراحت اصل ۷۹ باید به تصویب مجلس برسد و حتما باید از مجلس اشخاصی در ستاد ملی مبارزه با کرونا وجود داشته باشند.
منبع:

1399/08/28
13:57:04
5.0 / 5
1674
تگهای خبر: دولتی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج