تخفیف 85 درصدی هزینه های درمان ناباروری در گیلان

تخفیف 85 درصدی هزینه های درمان ناباروری در گیلان

اعصاب سنج: معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی گیلان، از تخفیف 85 درصدی هزینه های درمان ناباروری زوجین در گیلان آگاهی داد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، اسماعیل نور صالحی، با بیان این خبر اظهار نمود: خدمات درمان ناباروری در مركز آموزشی درمانی الزهرا(س) رشت و موسسه مهر پویای گیلان (خصوصی) با تخفیف مصوب از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به زوج های نابارور نمایش میگردد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی گیلان، اشاره كرد: خیلی از زوج های نابارور به سبب مشكل مالی نمی توانند مبادرت به درمان كنند ولی دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت "حمایت مالی از زوجین نابارور" فرصت خوبی برای رفع مشكل این زوج ها برای فرزندآوری فراهم نموده است.
وی با اشاره به این كه در سال 96 یك هزار و 452 زوج و در 9 ماهه سال جاری 1081 زوج نابارور در دو مركز دولتی و خصوصی گیلان از مزایا و تسهیلات این طرح بهره مند شده اند، اظهار نمود: زوج های نابارور با استفاده از روش های درمانی میكرواینجكشن (ICSI)، تلقیح آزمایشگاهی (IVF )، انتقال جنین های فریز شده و تلقیح داخل رحمی (IUI) تا سقف 85 درصد از تخفیف برخوردار می شوند.
نور صالحی با بیان این كه برنامه فوق حمایت 85 درصدی هزینه های تشخیصی - درمانی ناباروری را پوشش می دهد، اشاره كرد: زوج های نابارور به شرط داشتن ناباروری اولیه و سن زوجه كمتر از 42 سال می توانند یك دفعه در سال از این طرح بهره مند شوند.

دبیر: آزیتا كریمی


1397/11/01
13:35:38
5.0 / 5
4780
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان اعصاب سنج
AsabSanj اعصاب سنج