كولیوند ؛

تشریح جزئیات جداسازی و مدیریت كرونا در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی

تشریح جزئیات جداسازی و مدیریت كرونا در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی

رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت كرونا جزئیات اجرای این طرح را تشریح نمود و اظهار داشت: در فاز اول برای جداسازی مبتلایان از هتل ها و مهمانسراها استفاده می نماییم.پیرحسین کولیوند در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات انجام شده در امتداد طرح جداسازی و مدیریت بیماری کرونا در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: برای پیگیری این طرح در بحث قرارگاه پشتیبانی طرح شهید قاسم سلیمانی روز گذشته با رئیس هلال احمر، وزیر ورزش و جوانان، رئیس قوه قضائیه، وزیر و رؤسای سازمان گردشگری و دیگر افراد دیدار و در ارتباط با تصمیمات گرفته شده با آنان صحبت کردم.
هلال احمر نیروی انسانی و تجهیزاتش را در اختیار قرارگاه قرار داد
وی اضافه کرد: مقرر شد تا هلال احمر تمام ظرفیت های نقاهتگاهی شامل مهمانسراهای هلال و اردوهایشان را در اختیار این طرح قرار دهند و حتی منابع انسانی این نهاد را هم برای این طرح به قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت کرونا بدهند.
رئیس سازمان اورژانس کشور اشاره کرد: رئیس جمعیت هلال احمر فهرست و پیش نویس اولیه اجرای طرح را آماده کرده و به تمام مدیرهای هلال احمر در سراسر استانها ابلاغ کردند و همکاری شأن با این قرارگاه ها آماده شد.
وزارت ورزش ورزشگاه ها و اقامتگاه های سراسر کشور را به قرارگاه معرفی کرد
کولیوند اظهار داشت: شب گذشته با آقای سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان دیدار داشتیم که قرار شد این نهاد هم همانطور که همیشه در حوادث و بلایا پیشتاز بوده این دفعه هم پای کار بیاید و تمام سالن های ورزشی را که امکان تبدیل شدن به نقاهتگاه را دارد در اختیار قرارگاه قرار دهد.
رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت کرونا (طرح حاج قاسم سلیمانی) اضافه کرد: جناب سلطانی فر اعلام نمودند که در سطح استانها خوابگاه هایی دارند که از این خوابگاه ها هم می توان بعنوان نقاهتگاه و ایزولاسیون بهره برد که دستور همکاری استانها با قرارگاه هم صادر گردیده است.
حفظ شأن مردم در اجرای این طرح اولویت اصلی ما است
وی تاکید کرد: البته ما در فاز اول اجرای برنامه ها به شدت بر روی حفظ شأن مردم تاکید داریم و اهتمام می نماییم تا جایی که بشود از هتل ها و میهمان سراها استفاده نمائیم. یعنی به سمت هتلینگ برویم اما اگر خدای نکرده تعداد مبتلایان بالا رفت، مجبور می شویم در فازهای بعدی از سالن های ورزشی و دیگر مکان ها استفاده نمائیم.
حتی از بخش خصوصی هتل ها هم استفاده می کنیم
رئیس سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: در نظر داریم با بنیاد مستضعفان هم ملاقات و گفتگو نماییم و از ظرفیت آنها هم استفاده نمائیم. با رئیس قوه قضائیه و سخنگوی این نهاد هم ملاقات و گفتگو داشتیم و اقامتگاه و ظرفیت های این نهاد هم در اختیار قرارگاه قرار گرفت.
کولیوند با اشاره به دیدار با رؤسا و وزرای گردشگری، اشاره کرد: در این دیدار قرار شد تا تمامی هتل های بخش گردشگری و بخش خصوصی با امکانات ارزان در اختیار قرارگاه قرار گیرد تا بتوانیم با همت مردم و تمامی دستگاه ها بر شیوع گسترده این بیماری در کشور مقابله نماییم.

1399/09/06
16:21:57
5.0 / 5
1481
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج