برگزاری نخستین وبینار سلامت، سواد و آموزش در كشورهای فارسی زبان

برگزاری نخستین وبینار سلامت، سواد و آموزش در كشورهای فارسی زبان

به گزارش اعصاب سنج نخستین وبینار ˮسلامت، سواد و آموزش و ارتباط بین آن در كشورهای فارسی زبان، دستاوردها، چالش ˮ روز پنجشنبه 13 آذر برگزار می شود.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، این وبینار به زبان فارسی و در مجموعه وبینارهای جهانی کرسی سلامت و آموزش یونسکو برگزار می گردد و بررسی میزان اهمیت تأثیر متقابل سواد و سلامت در تحقیقات، سیاست ها و اقدامات ارتقاء سلامت جامعه یکی از اهداف برگزاری این وبینار است.
این وبینار با حضور سخنرانانی از کشورهای ایران، فرانسه، افغانستان و تاجیکستان با محوریت اهمیت تبادل و تولید دانش در شبکه های اجتماعی مختلف و با زبان های مختلف برای کرسی جهانی سلامت و آموزش یونسکو و ارزش تبادل دانش و تجربه در بین کشورهای همسایه برگزار می گردد.
بررسی وضعیت کنونی سلامت و سواد، چالش ها و موفقیت های موجود در سه کشور فارسی زبان، عرضه شواهد تحقیقاتی موجود درک بسترهای خود در مورد اثرت متقابل سواد و سلامت و همینطور تبیین اهداف مشترک سلامت برای همه، سواد برای همه، سواد برای سلامتی و سلامت برای سواد و آموزش از دیگر محورهای این وبینار خواهد بود.
طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، مراسم افتتاحیه این وبینار با حضور دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر زینی وند، معاون امور بین الملل دانشگاه و دکتر دیدیر جردن، رئیس کرسی جهانی سلامت و آموزش یونسکو برگزار می گردد.
وبینار سلامت، سواد و آموزش در کشورهای فارسی زبان با سخنرانی دکتر نسترن کشاورز محمدی از دانشکده بهداشت و ایمنی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دبیر کمیته علمی کرسی سلامت و آموزش یونسکو، دکتر عبدل جلال، مشاور سیاستگذاری بنیاد فرهنگی آقاخان در افغانستان و دکتر نذیرا سوداتیاروا، محقق آموزش فرهنگیان تاجیکستان ادامه خواهد یافت.
منبع:

1399/09/10
16:25:48
5.0 / 5
1271
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج